Estes е новиот Google Pixel, телефонот направен од Google

гугл-пиксел

Ние протекувавме со денови, гласини со месеци, а денес 4 октомври, за време на презентацијата што се одржа денес предводена од Гугл, Гугл Пиксел, новите мобилни уреди на родителите на Андроид, нови уреди со кои Гугл има намера да ги истера производителите како Samsung од врвот на врвот, компании кои го менуваат оперативниот систем на Google особено со додавање слоеви на прилагодување. Сепак, Google има намера да даде пресврт, збогувајќи се со опсегот Google Nexus и поздравувајќи го Google Pixel, Ние ќе ви кажеме сè за овие нови паметни мобилни уреди од компанијата „Don not be bad“.

Уредот има задно стакло и метална рамка, како што ветуваа протекувањето. Pixel е првиот уред со целосна интеграција на Google Assisstant, ветува и одлични фотографии, складирање на сè во облакот и е подготвен за виртуелна реалност.

Google Assistant како главно средство

google-асистент

Тимот на Google имаше многу врска со целосната интеграција на Google Pixel со Google Assistant, иако на час не понудија ништо повеќе од она што може да го најдеме со Сири, виртуелниот асистент на натпреварот. Иако вистината е дека асистентот на Гугл се движи со многу поедноставен и поприроден јазик од Сири, од друга страна, тестовите се извршени на англиски јазик, па на шпански може да најдеме повеќе потешкотии.

Од друга страна, тие спроведоа неколку демонстрации, сите фокусирани на услугите на Google, на пример, барање табела преку Google Maps,

Наводната најдобра мобилна камера направена досега

google-пиксел-камера

Google ги извлекува градите и покажува камера со еден сензор, но која наводно нуди најдобри перформанси. Пред се натпреварувањето, славниот DxOMark му понуди не помалку од 89 поени. Сепак, има Smartburst, многу интересен режим на рафал, придружен со HDR + технологија, долга експозиција за секој момент што може да биде корисна, чија функција е да го намалува бучавата и да ги подобрува боите. Демонстрационите фотографии покажуваат одлични перформанси во услови на слаба осветленост или вештачка светлина.

Тие исто така осигурија дека Google Pixel камерата е најбрза на пазарот, иако можеби најинтересно е стабилизирањето на видеото, кое ветува видеа со многу висок квалитет, без оглед на условите за снимање. Но, тие не сакаа да останат само на хардверот, Камерата Google Pixel е целосно интегрирана со Google PhotosНа овој начин, тие ќе имаат неограничено складирање на фотографии и видеа во оригинална резолуција, без оглед на просторот, искористувајќи ја можноста да започнат допир на хумор на презентацијата, покажувајќи го забележувањето на недостаток на простор во iOS (Apple).

Брзо полнење, добра автономија и основни интеграции

префрлување

Двете апликации ќе бидат целосно интегрирани со системот, Google нагласи дека таа е најрелевантната единица помеѓу хардверот и софтверот во историјата на Google и се чини дека тоа ќе биде реалност. Од друга страна, во однос на батеријата тие се понудија 7 часа автономија со само 15 мин наплатаВо комбинација со брзо полнење, батеријата е број еден проблем со кој се соочуваат денешните мобилни уреди.

Отсега заборавајте на ажурирањата, Google вклучи систем за автоматско ажурирање за подобрување Безбедност на Android Nougat на уредите Pixel. Но, не само тоа, тие додадоа 24/7 систем за услуги на клиенти во рамките на уредот, со неколку асистенти задолжени да ви помогнат да го подобрите вашето искуство со Google Pixel.

На овој начин, тие додаваат и метод за привлекување корисници на iOS, директно преку кабелот можете да пренесувате многу информации како што се контакти, фотографии, па дури и iMessages.

Спецификации и бои

пиксел-гугл

Google Pixel ќе се нуди во светло сина, црна и сребрена боја, со цена од 649 долари, што најверојатно ќе стане 700 евра во Шпанија. Од друга страна, тој е достапен за резервација од Google Play Store и ќе биде испорачан во САД, Австралија, Канада, Германија и Велика Британија, за остатокот од пазарите ништо не се очекува до 13 октомври. Ние ги оставаме спецификациите:

 • 5 или 5,5 инчен AMOLED дисплеј
 • Qualcomm Snapdragon 821
 • 4 GB RAM меморија LPDDR4
 • Сензор за отпечатоци од Pixel Imprint
 • Батерија од 3,450 mAh за 5,5 ″, и 2770 mAh за 5 верзија
 • Задна камера од 12,3 MP со 1,44 nm пиксели и фокусна бленда f / 2.0
 • 32 GB или 128 GB меморија за складирање
 • USB-C врска
 • Брзо полнење
 • 3,5 мм приклучок
 • Bluetooth 4.2

Новиот уред на Google посочува начини, нуди спектакуларни одлики, иако е точно, тој е близу до цената на големите имиња како Samsung Galaxy на денот, па борбата ќе биде тешка и жестока против производи од таа големина. Waitе почекаме новости за уредот, како што се перформансите. Се надеваме дека во „Ажуелидад гаџет“ ќе ви го донесеме конечниот преглед. Оставете ни ги во коментарите вашите очекувања за Google Pixel.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.