Ова се новите Sony Xperia XA2, XA2 Ultra и L2

Јапонската мултинационална Сони, ја искористи рамката CES да ја лансира понудата на компанијата во средниот опсег за оваа година, понуда што се состои од моделите Xperia XA2, Xperia XA2 Ultra и Xperia L2, па затоа е повеќе од веројатно дека компанијата ја користи рамката MWC за претставете ја врвната за оваа година, но тоа засега сè уште нешто повеќе од месец и половина

Како што можеме да видиме, повеќето гласини што ги опкружуваат овие уреди се исполнети, но со цел да ги расчистите сомнежите и дека можете да започнете да размислувате дали некој од овие терминали може да биде алтернатива за следното обновување на нашиот терминал, подолу ние ви покажуваме сите карактеристики на новите Xperia XA2, Xperia XA2 Ultra и Xperia L2.

Спецификации на Sony Xperia XA2

`

Екран 5.2 инчи FullHD
Процесор Кученце 630
Графикон Адрено 508
RAM меморија 3GB
Камера трасера: 23MP Exmor RS со бленда f / 2.3. Има автоматски фокус и 5x зум.
Фронтална камера: 8MP со леќи со широк агол од 120 степени
Капацитет на батеријата 3300mAh
складирање 32GB
Андроид верзија Андроид 8.0 Oreo
Димензии 142 mm x 70 mm x 9.7 mm
тежина 171 грамови
Читач на отпечатоци Да
Conectividad Bluetooth 5.0 Wi-Fi и NFC
Поврзувања USB Type-C и 3.5 mm приклучок
Цена и достапност Ќе биде потврдено
`

Спецификации на Sony Xperia XA2 Ultra

`

Екран 6 инчи FullHD
Процесор Кученце 630
Графикон Адрено 508
RAM меморија 4GB
Камера tрасера: 23MP Exmor RS со бленда f / 2.3. Има автоматски фокус и 5x зум.
Фронтална камера: 16MP со леќи со широк агол од 120 степени
Batería 3580mAh
складирање 32 / 64GB
Андроид верзија: Андроид 8.0 Oreo
Димензии: 163 mm x 80 mm x 9.5 mm
тежина: 221 грамови
Читач на отпечатоци Да
Conectividad Bluetooth 5.0 Wi-Fi и NFC
Поврзувања USB Type-C и 3.5 mm приклучок
Pјачина и достапност Ќе биде потврдено
`

Спецификации на Sony Xperia L2

`

Екран 5.5 инчи HD
Процесор Четири јадро 1.5 Ghz
RAM меморија 3GB
Камера трасера: 13 мегапикселен Exmor RS сензор и 3х зум.
Фронтална камера: 8MP со OIS и широк агол на леќи од 120 степени
Batería 3300mAh
складирање 32 / 64GB
Андроид верзија Андроид 7.1.1 Нугат
Читач на отпечатоци Да
Conectividad Bluetooth 4.2 Wi-Fi и NFC
Поврзувања USB Type-C и 3.5 mm приклучок
Цена и достапност Ќе биде потврдено
`

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)