Ова се новостите во априлското ажурирање на Виндоус 10, последното големо ажурирање на Виндоус

Слика на логото на Виндоус 10

Скоро постојано добиваме ажурирања на нашиот компјутер со Windows 10, но реалноста е дека овие имаат тенденција да бидат збирни и пред се да се фокусираат на аспекти на безбедносно ниво. Работите се менуваат со големите ажурирања, како оваа што ќе ја добиеме во текот на месец април.

Останете со нас, откријте по скокот најрелевантните информации за Виндоус 10, и тоа е Се подготвува априлско ажурирање, нова одлична изведба на Виндоус со многу нови функции и ние ќе ви кажеме кои се најрелевантни. Одете во подготовка на вашата интернет-врска и простор на тврдиот диск.

Постојат многу нови функции, па затоа ќе ги наведеме малку по малку за да не пропуштите ниту една, и пред сè, запомнете дека е важно да го ажурирате вашиот Windows PC заради перформанси и безбедност

 • Историја на активности: Историјата на задачите што ги извршуваме ќе биде зачувана за да ги земе предвид сите промени и да ги вратиме ако нешто тргнало наопаку.
 • Подобрени вештини Cortana
 • Подобрувања на играта полесно да се активира и да се прошири неговата компатибилност
 • Нова алатка за дијагностицирање подобрена со поголем опсег на активирање
 • Намалување на времето извршување, преземање и инсталирање на ажурирања
 • Побрзо стартување и рестартирање, времето на чекање е скратено со секоја од овие активности
 • Темна тема во истражувачот на датотеки

Овие се најрелевантни иако не би се изненадиле доколку имаат некои трикови во ракавот. Без сомнение, се издвојува подобрувањето на режимот на игра, како и историјата на активности и новиот режим на дијагностицирање. Најновата верзија е јасно насочена кон подобрување на перформансите на уредите и олеснување на нашите животи, а тоа е дека „Мајкрософт“ е сè уште на врвот со „Виндоус 10“ и се чини дека нема да го отфрли толку брзо како што беше со другите верзии на најкористениот оперативен систем на планетата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)