Ова се спецификациите и цените на Xiaomi Mi A2 и Mi A2 Lite

Неколку часа по новиот Xiaomi My A2 и токму кога поминаа повеќе од 24 часа од неговото лансирање ако го земеме предвид тоа се појави во продажба еден ден претходно од неговата официјална презентација, ова се најрелевантните податоци и целосните спецификации на новиот уред Xiaomi.

Фирмата лансира повторно со starвездените модели од минатата година и целосно го обновува внатрешниот хардвер на Mi A2. Во овој случај не можеме да кажеме дека тој е врвен терминал, но тој навистина е еден од најбалансираните помеѓу она што го бараат многу корисници, квалитет по разумна цена.

Три модели и сите спектакуларни

Всушност има три модели кои се лансирани на овој нов Xiaomi Mi A2 и ако претходниот модел веќе изгледаше изненадувачки во однос на спецификациите и цената, во овој случај сè од првата верзија е подобрено и исто така додава навистина конкурентна цена. Ова се главните разлики помеѓу ново презентираниот модел и претходната верзија:

Цените започнуваат од 249 евра за моделот Xiaomi Mi A2 што е достапен во бои: црна, сина и златна. Така се и цените во трите модели:

 • 32 GB внатрешен простор и 4 GB RAM меморија за: 249 евра
 • 64 GB внатрешен простор и 4 GB RAM меморија за: 279 евра
 • 128 GB внатрешен простор и 4 GB RAM меморија за: 349 евра

Xiaomi Mi A2 Lite и неговата спектакуларна автономија

Спецификациите на помладиот брат на неодамна претставената Xiaomi се навистина интересни, но она со што дефинитивно мора да останеме е ниската цена на моделот за влез и неговата автономија, што изгледа спектакуларно:

Останатите спецификации на овој Mi A2 Lite се:

Xiaomi Mi A2 Lite
Екран 5.84 инчи 19: 9 FHD +
Камери Зад: 12 + 5MP, PDAF, f / 2.2 Пред: 5MP, HDR
Процесор Кученце 625
складирање 32/64 GB + microSD (до 256 GB)
Batería 4.000 mAh
Мерења и тежина X x 149.33 71.68 8.75 mm
178 g
Цени 3 GB и 32 GB простор за складирање: 179 евра
4 GB и 64 GB простор за складирање: 229 евра

 

Најдоброто нешто кај овие модели е што додаваат Android O, WiFi Direct, Bluetooth 4.2, microUSB, препознавање на лице, инфрацрвена, заден читач на отпечатоци, итн. Во овој случај, важно е што двата модели ќе биде достапен за официјално купување на 10 август во продавниците што ги има фирмата во нашата земја и во останатите вообичаени продавници каде што продаваат модели на Xiaomi.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   ИнтернетЛан (@internetlan) dijo

  Во цената на xiaomi Mi A2 има мала грешка. Оној што чини 349 € е 128 GB, а не 32.

  Поздрав и благодарност за информацијата.

 2.   Jordорди Гименез dijo

  Исправи го погрешното отпечаток,

  благодарение на вас ИнтернетЛан!

  Со почит