Ова се терминалите што од сега може да се ажурираат на Android Pie

Контроверзноста заврши одамна, веќе знаеме точно како се нарекува новиот оперативен систем на Гугл за мобилни телефони, т.е. Андроид пита. Сега трката почнува да им ја нуди на корисниците новата верзија што е можно поскоро, како би можело да биде поинаку, и покрај постојаната фрагментација што ја претрпе Андроид од своето основање.

Најдоброто нешто е што останувате со нас затоа што Toе ви кажеме кои се терминалите што веќе можат да се ажурираат на Android Pie и кои ќе го добијат ажурирањето во наредните недели. Откријте дали вашиот паметен телефон Андроид е на списокот.

Терминали што сега можат да се ажурираат на Android P

 • Google Pixel
 • Google Pixel XL
 • Google Pixel 2
 • Sony Xperia XZ2
 • Јас живеам X21 UD
 • Vivo X21
 • Xiaomi Mi Mix 2S
 • Google Pixel 2 XL
 • Основен телефон
 • OnePlus 6
 • Nokia 7 Plus
 • Oppo R15 Pro
 • Пиксел 2 XL
 • Пиксели 2
 • Пиксели
 • Pixel XL

Андроид Еден терминали што ќе добијат ажурирање наскоро

Сопствениците на Android One се гарантира дека ќе се ажурираат, но не мора истовремено со горниот дел од опсегот. Ова се терминалите Андроид Еден што ќе го добие следните недели Андроид П.

 • Nokia 7 Plus
 • ГМ 8
 • Xiaomi My A1
 • Мото X4 Андроид Еден
 • Остро S3
 • ГМ 6
 • Kyocera X3
 • Xiaomi My A2
 • Xiaomi Mi A2 Lite
 • BQ Aquaris X2
 • BQ Aquaris X2 Pro

Терминалите ќе се ажурираат наскоро

Не пропуштајте ја нашата листа што ќе ја организираме за вас со најпопуларните брендови и терминали кои ветуваат дека ќе се ажурираат преку ОТА до Андрод П во следните недели или месеци:

 • SAMSUNG
  • Samsung Galaxy S9 Plus
  • Samsung Галакси S9
  • Галакси Забелешка 8
  • Галакси S8
  • Galaxy S8 Plus
  • Галакси A5 (2018)
  • Сигурно дека Галакси Забелешка 9 исто така
  • Galaxy S8 активен
 • LG
  • LG V35 THINQ
  • LG G7 THINQ
  • LG V30S ThinQ
  • LG G6
  • LG V30

 • ХУАВЕИ И ЧЕСТ
  • Чест 10
  • Почитуван поглед 10
  • Чест 9
  • Huawei P20 Pro
  • Huawei P20
  • Huawei Mate 10 Pro
  • Huawei Мате 10
 • МОТОРОЛА
  • Мото Z3
  • Мото Z3 Игра
  • Мото Z2 сили
  • Мото Z2 Игра
  • Мото G6
  • Мото G6 Плус
  • Мото G6 Игра
 • ЕДЕН ПЛУС
  • OnePlus 6
  • OnePlus 5T
  • OnePlus 5
  • OnePlus 3T
  • OnePlus 3
 • SONY
  • Sony Xperia XZ2 Премиум
  • Xperia XZ2
  • Xperia XZ Премиум
  • Xperia XZ2 Компактен
  • Xperia XZ1
  • Xperia XZ1 Компактен
 • HTC - XIAOMI - OPPO - VIVO
  • HTC U12 Plus
  • HTC U11
  • HTC U11 Животот
  • Oppo R15 Pro
  • Xiaomi Mi 6
  • Xiaomi Mi Mix 2
  • Xiaomi Mi Mix 2S
  • Xiaomi Mi 6X
  • Xiaomi MI 8
  • Xiaomi MI 8 Explorer
  • Xiaomi My A2
  • Xiaomi Mi A2 Lite
  • Xiaimi Mi A2

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хозе Калво Ортиз dijo

  Ја заборавивте Нокиа 8