Ова се бесплатните игри во март на PlayStation Plus

Плејстејшн плус

Ние сакаме да ве предупредуваме за секоја можна дигитална забава, од Нетфликс до PlayStation Plus до Xbox Live Gold. Затоа денес ви донесуваме кои се официјално бесплатните игри што доаѓаат на PlayStation Plus во текот на месец март. Запомнете дека со тоа што сте претплатник на PlayStation Plus, можете да уживате во низата бесплатни наслови што Сони им ги нуди на своите корисници, на овој начин, ќе откриете нови начини за забава. Тие се тука и можете да ги преземете следниот вторник, Ова се игрите на PlayStation Plus за март 2017 година, не пропуштајте ги и останете со нас.

Предозирање со акција со Џем на дискот и Tearaway Unfolded, игрите за PlayStation 4 во кои можеме да уживаме и кои доаѓаат како замена за Little Big Planet 3, игра што ви препорачуваме да брзате да ја преземете пред да заврши бесплатното преземање следниот вторник. На „Диск џем“, предупредете дека станува збор за полноправна аркада, со намера едноставно да нè забавува, Тоа е необична мешавина помеѓу AirHockey на рекреативниот и тенисот, Затоа, иако нема спектакуларен графички дисплеј, го има она што е потребно за да нè забавува долго време, добра идеја од Сони со оваа игра.

Од друга страна имаме Расплет на раат, проширена верзија на истата игра што е достапна подолго време за PS Vita и собра бројни награди благодарение на неговиот амбиент и неговиот уметнички свет на хартија. Како би можело да биде поинаку, имаме и игри за PS Vita и PlayStation 3 кои ве оставаме подолу:

  • Under Night: In-Birth, PS3
  • Земјини одбранбени сили 2025, ПС3
  • Лумо, ПС Вита (crossbuy на PS4)
  • Отсечен, ПС Вита

Па тоа, да уживате со PlayStation Plus, И бидете внимателни затоа што викендов ќе ви ги донесеме сите новости од Нетфликс.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)