Ова се бесплатните игри за јануари 2018 година на PlayStation Plus

Sony продолжува да нуди игри од висока класа на корисници на PlayStation Плус Со намера максимално да ги искористите парите потрошени на месечната претплата. Вака од месец во месец нуди содржина во форма на видео игри за различни платформи. Ова е истиот пат што го следи неговиот конкурент „Мајкрософт“ со игрите „Голд“ кои исто така се месечни и бесплатни.

Toе знаеме кои се бесплатните игри на PlayStation Plus за јануари 2018 година, но морам да ви кажам дека се издвојува пред сè Декс првидео игра која прилично ги изненади корисниците по својот изглед. Исто така, доаѓа малку Бетмен и некои други детали, ајде да одиме таму.

Прво на сите, одиме таму со бесплатните испораки на PlayStation 4, истакнувајќи како што веќе рековме пред сè Deux Ex: Човештвото поделено и испорака на Бетмен: Серија раскази. Оваа нова група на видео игри од PlayStation Плус кои ќе бидат достапни од 2 јануари За сите корисници претплатени на оваа услуга, истиот ден кога декемвриските видео игри ќе исчезнат, така што имате време да ги преземете. Штета што не можев да уживам во овие игри на Божиќ, но пред Рејес.

 • Deux Ex: Човештвото поделено
 • Бетмен: Серија раскази
 • Династија Феуд
 • StarBlood арена
 • Бевте Вие!
 • Досада без чудо

Бесплатни игри за PlayStation 3 и PS Vita

 • PlayStation 3
  • Свето 3
  • Книга на непишани приказни 2
 • PS Вита
  • Психо - Пас
  • Досада без чудо

Бесплатни игри на Xbox Live Gold

Не можевме да го оставиме зад себе и другиот голем активен дел од светот на конзолите, Мајкрософт исто така го сака своето парче торта претставено на своите Xbox One и Xbox 360, ова се бесплатните игри што ќе ни ги понуди во текот на месец јануари 2018 година.

 • Xbox One
  • Зомби (16 јануари - 15 февруари)
  • Неверојатни авантури на Ван Хелсинг (1 јануари - 30 јануари)
 • Xbox 360
  • Том Рајдер Подземјето
  • Армија на двајца

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)