Ова се боите и позадините на Galaxy Note 8

Филтрирани карактеристики на Samsung Galaxy Note 8

Како што се приближува датумот на презентација на Galaxy Note 8, се чини дека нема ден кога немаме никакви новости да објавуваме за тоа. Samsung ја следи својата работа и инсистира на филтрирање на сите информации поврзани со неговите уреди неколку дена пред официјалното претставување, нешто што јас особено не го гледам добро, бидејќи ни ја одзема емоцијата што можеме да ја чувствуваме додека компанијата ја прави официјалната презентација. Понатаму, откако ги објавивте сите информации поврзани со уредот, lОфицијалното претставување се чини апсурдно, каде и да го погледнете, бидејќи Samsung е одговорен само да им верува на сите карактеристики на терминалот една по една.

Но, оставајќи ги настрана мислењата, момците од Самсунг беа задолжени да покажат кој ќе биде широк спектар на бои што ќе бидат достапни во Galaxy Note 8, терминал што ќе се појави на пазарот во 8 бои, вистински бес за терминал тоа нема да биде прецизно за сите џебови. Повеќе од веројатно е дека Samsung ќе биде одговорен за дистрибуција на различните бои на Note 8 на сите пазари каде што планира да го продаде, па малку е веројатно дека ќе можеме да дојдеме во продавница и да избереме од осумте бои.

Боите избрани од Samsung за Galaxy Note 8 се: Златна, полноќна црна, арктичка сребрена, виолетова, корална сина, длабока црна, розова и темносина боја. Како што можеме на сликата погоре, не само што терминалот ќе биде прикажан во бојата што ја избравме, туку и S-пенкалото, детал што многу корисници ќе го ценат. Може да видите дека Самсунг обложува на сè и сака да се обиде да ги поврати сите оние корисници кои не можеа да уживаат во Ноут 7 од минатата година.

На 23 август, Samsung официјално ќе го претстави Galaxy Note 8, иако со ова темпо би можел да го откаже настанот, бидејќи нема да има ништо ново да покаже. На 15 септември, фаблетот Самсунг ќе се појави на пазарот, првично во Јужна Кореја, за подоцна да започне да стигнува до останатите пазари што го чекаат како мајската вода, откако Ноут 5 не стигна до сите пазари и откажувањето на Белешка 7.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.