Ова се двата паметни телефони што Huawei ќе ги претстави на следната IFA 2016

ИФА

Huawei подготви настан за следниот 1 септември, непосредно пред почетокот на ИФА, што уште еднаш ќе се одржи во Берлин. Овој ден ќе имаме и уште еден настан од други производители, па многумина веќе го сметаат овој ден за вистински почеток на настанот во Берлин.

На почетокот скоро сите мислевме дека можеме официјално да се сретнеме со Huawei Mate 9, но оваа можност веќе изгледа тотално исклучена и повеќе ако земеме предвид дека Huawei откри дека официјално ќе претстави два терминала, што во никој случај нема да биде очекуваниот Mate 9.

Заедно со информациите објавени од кинескиот производител, популарниот Еван Блас (@evleaks) објави порака преку својот официјален профил на Твитер со која се потврдува дека новите уреди на Huawei кои официјално ќе бидат претставени ќе бидат Huawei Nova и Huawei Nova Plus, покрај таблетот MediaPad M3.

Во моментов знаеме многу малку информации за овие два паметни телефони, иако некои гласини сугерираат дека тие ќе го надујат таканаречениот среден опсег. Покрај тоа, Huawei Nova, како што можевме да знаеме, ќе биде ориентиран на жени, иако не знаеме кои се причините за тоа да се случи. Решението, на 1 септември.

Дали мислите дека Huawei ќе може да не изненади со своите нови паметни телефони со кои ќе се сретнеме многу скоро?. Кажете ни го вашето мислење и размислување во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.