Ова се модификациите вклучени од Самсунг во новата белешка 7

Samsung Галакси Забелешка 7

Ако треба да се научи нешто добро од откриениот проблем Samsung Галакси Забелешка 7 Ова мора да биде, барем од моја гледна точка, многу брз начин на постапување што го презеде корејската компанија. Во конкретниот случај на Шпанија, Samsung се надева дека ќе може да ги замени сите веќе продадени терминали во текот на следните неколку недели со комплетно нови единици кои, како што е логично и очекувано, ќе бидат испорачани Без дополнителни трошоци на нивните сопственици.

За секој што или сака да купи единица или сака да ја купи од втора рака и сака да биде целосно сигурен дали може или не може да биде неисправен, објавете дека Самсунг вклучи серија на промени што ќе овозможат идентификуваат Ако терминалот што го држите е единица безбедна од каков било проблем на батеријата или, напротив, имате работа со еден што не е доставен до Samsung за замена.

Samsung вклучува едноставни промени со кои може да се идентификува новиот Note 7 без проблеми во нивните батерии.

Samsung

Како што е најавено од Самсунг и на фотографијата можете да видите дека ве оставив да висат над овие редови, новите терминали вклучуваат, меѓу другото, и икона за да го знаете статусот на полнење на батеријата во зелена боја, што е видливо на различни екрани како што е секогаш вклучено, лентата за статус на уредот и на екранот за исклучување. На овој начин, преку едноставен поглед на паметниот телефон, дури и во неговиот режим на мирување, ќе знаеме дали сме соочени со стар терминал или со некоја од новите единици.

Конечно, постои начин да проверите дали имате Самсунг Галакси Ноут 7 без проблеми со батеријата само со поглед на рудникот, покрај баркодот сега се појавува квадрат како онаа што можете да ја видите на сликата што се наоѓа веднаш на крајот од истиот овој пост. Како што е наведено во соопштението објавено од компанијата Корана:

Наш најголем приоритет е безбедноста на нашите потрошувачи, поради што ги повикуваме корисниците на Galaxy Note 7 веднаш да учествуваат во програмите за замена.

Етикета белешка 7


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.