Ова се најдобрите понуди во „Одбројувањето“ за црниот петок на Амазон

Амазон има тајна лабораторија наречена 1492 година

Веќе сме зад аголот од Црниот петок, Амазон секогаш почнува да ги загрева моторите, затоа Денес ви донесуваме интересна компилација од најдобрите понуди што Амазон ги подготви за вас во одбројување до црниот петок тоа веќе започна и ќе трае до 19 ноември, кога флеш шеми од Амазон пред големата продажба на Црниот петок. Не го пропуштај.

Божиќната продавница пристигнува на Амазон

Амазон се обложува на ТВ сериите LotR

Од 31 октомври, можете да започнете да се подготвувате за Божиќ. На Amazon.com знаеме дека овие празници можат да бидат стресни, како подготовка на божиќни менија, носење тешки предмети за украсување, долги редови за купување и завиткување подароци или макотрпна задача да најдете совршени детали за вашите најблиски. Поради оваа причина, Amazon.com ги лансира своите Божиќна продавница, простор каде што можете да купите удобно и од каде било со само еден клик сè што ви треба за да уживате во празниците.

Амазон денес објави што ќе создаде повеќе од 2.700 работни места овој Божиќ низ целата своја шпанска мрежа на логистички центри. Минатата година, повеќе од 300 од овие работни места беа претворени во постојани позиции со полно работно време по Божиќ, а компанијата планира да го продолжи овој тренд и оваа година. Овие слободни работни места се достапни на следниве локации: Сан Фернандо де Хенарес, Ел Прат де Ллобрегат и Марторелес. Вработените кои ќе се приклучат на Амазон за време на Божиќната кампања ќе им се придружат на повеќе од 900 постојани вработени во центрите за исполнување на Амазон низ цела Шпанија. Сите тие ќе помогнат да се соберат, спакуваат и испратат божиќните нарачки на клиентите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.