Овие беа најпопуларните видеа на YouTube за 2017 година

Јутјуб станува се порепрезентативен во ерата милениум, особено затоа што стана телевизија на оние кои прецизно ја мразат телевизијата, група млади луѓе кои претпочитаат да консумираат што сакаат и кога сакаат. Иако 2017 година беше исто така критична година поради новите правила за монетизација, YouTube сè уште е склопот на платформа за милиони корисници.

Како и секоја година, YouTube одлучи да даде отчет за кои се најпопуларните видеа во годината, што не мора да биде признаено како најдобро, но и како највирусно. Па, да видиме кои беа најпопуларните видеа на ЈуТјуб во текот на 2017 година и во Шпанија и во остатокот од светот.

Маската пејач 2, за време на азиското шоу за таленти, тој беше број еден од прилично очигледни причини, не помалку од 182 милиони прегледи, лидер на лидерите. Внимателно, со второ место, го следи видеото од Кореографија на Кајл Ханагами, видео во кое совршено танцуваше песна на Ед Сехеран, со не помалку од 119 милиони посети и дека WMG не дозволува да се вметне на веб-страници.

Третото на подиумот е Пинг-понг трик-снимки 3, со не помалку од 93 милиони посети за овој волшебник на топки за пинг-понг. Колку помалку хипнотизирачки.

Останатите објави се такви што:

  • Дарси Лин - 41 милион: ЛИНК
  • Караоке Ед Ширан Карпул - 39 милиони: ЛИНК
  • Лејди Гага НФЛ - 37 милиони: ЛИНК
  • Ден на инаугурација - 35 милиони: ЛИНК

Најгледани на YouTube Шпанија

Подиумот во Шпанија го зазема не помалку од првите пародични позиции на Полека, митската песна за која како и да нема верзии се одлучија од Лос Моранкос. Додека третото место му припаѓа на најрепрезентативниот јутубер кој зборува шпански на планетата, RubiusOMG, со вашето видео Проколнатиот подарок.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)