Ова се новите емоџи за 2018 година и некои со опција за нивно ротирање

Не се сомневаме дека емотиконите ќе продолжат да се подобруваат во идните верзии и ажурирања како што тоа го прават веќе подолго време, овој пат она што го имаме за месецот е официјален извештај заи емотиконите што ќе пристигнат за 2018 година и списокот е прилично долг.

Покрај тоа, важна новина во овие емотикони што би пристигнале следната година е да можеме да ротираме некои од нив, на овој начин можеме да фокусирајте ја насоката на овие каде што сакаме. Засега, се чини дека ова би било достапно на iOS уредите, а потоа би стигнало до „Андроид“, но останува да се потврди како ќе го изведат дејството и дали ќе биде достапно од самиот почеток.

Android Oreo ги подобрува емотиконите

Несомнено ќе се забележат подобрувања во Уникод 11 во следната верзија на iOS 12, и најбезбедно е што тогаш тие ќе достигнат до Андроид уреди. Од друга страна, важно е да се напомене дека употребата на емоџи е навистина голема и секогаш толку често имаме новости во врска со ова, како што е најновиот додаток на нашата сакана паела или слично. Она што ова го покажува е големата употреба што ја имаат овие емотикони во сите тековни уреди и особено во паметните телефони.

Комплетниот список на емотикони се појавува тука и во него гледаме неколку интересни новини што порано беа и исчезнаа, како што се знамето на пиратите, лебедот, дрвена скејтборд или корпа, но многу други нови како што се ќелавиот човек, метлата, месечината или црвенокосите. Во секој случај достапните емотикони се многу и секој пат кога треба да бараме, станува заморна задача, фала богу што ја имаме категоријата најкористени и што некои тастатури преку предвидлив текст ја овозможуваат нејзината локација на едноставен начин.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.