Ова се потврдените игри на „Индија“ за Nintendo Switch

Nintendo Префрли

Nintendo продолжува да го наплаќа својот план за претплата, и за ова, тој понуди серија инди игри што би можеле да ги преземеме по намалени цени, стратегија што Sony ја исплати доста во PlaySation Plus и која Nintendo очигледно сака да ја реплицира, ние не обвинувај го Накратко, денес беше лансирана бомба во овој поглед, Toе ви го претставиме комплетниот список на индиски видео игри што се потврдени за Nintendo Switch, и многу од нив можеме да уживаме практично од денот на неговото лансирање. Значи, остани и заземи место, може да најдеш нешто што ти се допаѓа.

Ова се програмерите и игрите што ни ги носат, многу од нив веќе се присутни дури и на други платформи како што се PlayStation и Xbox.

 • Одредби за избор: Runner3
 • Игри со слики и форми: SteamWorld ископа 2
 • Игри 17 и Плејтоник: Yooka-Laylee
 • Инти создава: Blaster Master Zero
 • Игри со ракија и игри со роботи во картон: Џеб тркалаат
 • Игри на Zoink: Фрлање смрт
 • tinyBuild и тим Shifty: Г-дин Находчив
 • Игри со чаушка риба: WarGroove
 • Игри со чаклашка и ConcernedApe: Stardew долина
 • vBlank: Пребарувај Хаваи
 • Вертекс поп: Благодатна машина за експлозија
 • аеиову: Tumbleseed
 • Игри на тимот 17 и градот на духовите: Пренатрупано: специјално издание
 • Тим17: На Escapists 2
 • Сурова фурија и уметност во срцето: GoNNER
 • Сурова фурија и Ноио: Кралство: Две круна
 • Куќа од сирова фурија и долга капа: Dandara

На кратко, простор за забавни игри без техничка помпа и по намалени цени, сектор кој прецизно би можел да има корист од „лежерните“ бои што ги има конзолата Nintendo, а тоа несомнено ќе ни донесе одлична забава, и гледајќи го од страна Добро, Тие дури можат да ни помогнат да играме повеќе часови на конзолата, поради помалата побарувачка во графичкиот дел, овде тој што не се теши е без сомнение затоа што не сака. Значи, добра вест за компанијата Нипон и нејзините милиони следбеници.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)