Ова се премиерите кои пристигнуваат на Нетфликс и ХБО во февруари 2018 година

Студот почнува да се зафаќа, или барем треба да се размисли дека февруари е близу. Како и да е, времето надвор сè уште не е попривлечно од сериските маратони што ни ги подготви Нетфликс… нели? И, како што е во „Гаџет Актуелидад“, гарантираме дека сте свесни за сите новости на ниво на содржини за проследување, ние ќе ја правиме месечната турнеја на „Нетфликс“.

Значи, и без понатамошно одложување, Ако она што го сакате е да знаете која е најдобрата содржина што ќе ја најдете на Нетфликс во текот на месец февруари, покрај сите премиери, одете на нашата објава. Едноставна, но ефективна листа на најдобрите што ни ги подготви Нетфликс.

Како и секогаш, ќе направиме едноставна турнеја, затоа препорачуваме да ги искористите трејлерите што ќе ги вклучиме низ целата објава, како и индексот што несомнено ќе ви помогне да бидете побрзи и подиректни кон содржината што навистина ве интересира. Потсетуваме, додавањето на овој пост во „обележувачи“ може да ви помогне кога барате серии во текот на целиот месец.

Нови изданија на Нетфликс

Серија на Нетфликс - февруари 2018 година

Меѓу сите серии што Нетфликс ни ги презентира за овој месец февруари се издвојува без сомнение Променети јаглерод, Оваа измислена серија е за идејата за пренесување на нашата свест на други тела. Во овој случај, главната тема ќе го испита неговото убиство преку оваа практика, серија заснована на книгата на Ричард К. Морган. Не можеме да ја негираме theубопитната сличност со Блејд ранер во амбиентот.

 • Променет јаглерод - од 2-ри ден
 • Нема потреба од воведување со Дејвид Летерман: Georgeорџ Клуни - од 9-ти ден
 • Проклетство - од 1 ден
 • Сè е срамежливо - од 16-ти
 • Квир око - од 7 ден
 • Седум секунди - од 23 ден
 • Марсеј (Т2) - од 23 ден
 • Одг: Ум - од 15 ден
 • Прв тим: Јувентус - од 15 ден
 • Тренер Снуп - од 2-ри ден

 

Ниту тие не можат да изостанат Серии на Нетфликс кои се презентираат преку неделни епизоди, најтрадиционален формат.

 • Црна молња - од 6-ти ден
 • Tвездени патеки: Откривање - од 5-ти ден
 • Династија - од 1 ден
 • Шоуто на elоел Мчале со elоел Мхале - од 18-ти

Филмови на Нетфликс - февруари 2018 година

Уште еден месец, откривме дека Нетфликс е curубопитно мрзлив за филмската содржина. И ја користам можноста да започнам голгота за Netflix, HBO, па дури и Movistar +, и се обидов да најдам класика на сите платформи како што е Петтиот елемент, и изненадувачки никој од нив не го нуди тоа. Како и да е, ние мора да истакнеме без никаков лек нешто меѓу сето она што тие ни го нудат, ние сме оставени со El Ритуал, застрашувачки филм базиран на книга на Адам Невил, типичен американски хорор филм, некои момчиња одат на пат и сè оди наопаку.

 • Проклети соседи 2 - од 19 ден 
 • Сега ме гледаш 2 - од 16-ти
 • Мојот живот без мене - од 16-ти
 • Чудата на небото - од 28-ми
 • Дамата во комбето - од 28 ден
 • Попстар: Никогаш не престанувај никогаш да не застануваш - од 19-ти
 • Emo The Musical - од 1 ден
 • Новина - од 1 ден
 • Шаркнадо 5 - од 6 ден
 • Неми - од 23 ден
 • Ритуалот - од 9-ти ден
 • Првиот пат кога се сретнавме - од 9-ти ден
 • И никој повеќе од тебе - од 18-ти
 • Loveубов по квадратен метар - од 24 ден
 • Целосен металхемичар - од 19 ден

Документарни филмови на Нетфликс - февруари 2018 година

Започнуваме со Грди вкуснидокументарец во кој стручни готвачи пловат низ целиот свет дегустирајќи традиционална храна, за loversубовници и прехранбени производи.

 • Гледање на Алеред - од 9-ти ден
 • Тренер Снуп - од 1-ри ден
 • Трговецот - од 9-ти ден
 • Bolood поплавата - од 1 ден
 • Како Битлси го сменија светот - од 1 ден
 • Круг на злото на Хитлер - од 22 ден
 • Мортифицирана нација - од 1 ден
 • Авантура на националните паркови - од 1 ден

Детски содржини на Нетфликс - февруари 2018 година

Како и секогаш, тука ја имаме содржината за најмалата од куќата, уште еднаш оскудна, Нетфликс ја започнува годината доста слаба.

 • Луна Петунија: Враќање во Амазија - од 2-ри ден
 • Академија за стаклена градина (Т2) - од 14 ден
 • PJ Masks - од ден
 • Зипи и Запе и островот на капетанот - од 28 ден
 • Гуфи и син - од 20 ден

Премиери на HBO

Серија на HBO - февруари 2018 година

За разлика од Нетфликс, овој пат е HBO на кој му недостасуваат вести во однос на сериите. Ние потенцираме Канал нула: Касапски блок, шизофренична хорор серија што навистина ќе ја натера косата да ви се крене.

 • Зак Бура - од 1 февруари
 • Пепа прасе (Т3) - од 6 февруари
 • Канал нула: Касапски блок - од 8 февруари
 • Тука и сега - од 12 февруари
 • Рајли и светот - од 15 февруари
 • Лив и Меди - од 22 февруари

Филмови на HBO - февруари 208 година

Во филмовите, HBO е многу постегнат, иако ни нуди неколку прилично „стари“, никогаш не можеме да ја пропуштиме можноста да видиме добра класика. За повеќе анимирани што имаме Симпсонови, а од друга страна вистинито ремек-дела како Бебе со милиони долари и Титаник.

 • Црн лебед - од 1 февруари
 • Скршени цвеќиња
 • Што се случи со Морганите?
 • Област 9
 • G-Force: Лиценца за шпионирање
 • Кунг Фу Сион
 • Бебе со милион долари
 • Див бик
 • Пребарување за шеќер човек
 • Бамби
 • Чивава во Беверли Хилс
 • Мажи кои не сакаа жени - од 8 февруари
 • Милениум 2: Девојчето кое сонуваше натпревар и лименка бензин
 • Милениум 3: Кралицата во палатата на нацртите
 • Незапирлив
 • Седум психопати - од 13 февруари
 • Семејството Белие - од 15 февруари
 • Симпсонови: Филмот
 • Одмаздници - од 18 февруари
 • Крвен татко - од 19 февруари
 • Киану
 • Мапи до arsвездите - од 20 февруари
 • Пролетни прекинувачи - од 21 февруари
 • Титаник - од 22 февруари
 • Белешки од поле - од 25 февруари

И, ова е сè што имаме и на HBO и на Netflix за да не пропуштите апсолутно ништо во текот на овој студен месец февруари 2018 година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->