Ова се премиерите на Нетфликс, HBO и Movistar + за месец април 2017 година

Тука сме, го започнуваме месецот април на најдобар можен начин, и не само затоа што пролетта прави сонцето да изгрева поредовно и ги смирува температурите, туку и затоа што имаме нови изданија во договорените извори на аудиовизуелни содржини за стриминг. И фантастично е што можеме да седиме на софата и навистина да уживаме во овие типови на околини. Пред ништо не ви го кажавме овде тоа Нетфликс му даде марка на LG за свој „препорачан производ“ што се однесува до телевизиите. Па ајде Земете молив и хартија затоа што ќе разговараме долго за тоа што ќе пристигне во текот на овој месец април на услугите на HBO, Movistar + и секако Netflix.

Значи, како и секогаш, одиме еден по еден со најпопуларните услуги, нема да дозволиме да пропуштите ниту една од премиерите, и со толку многу да изберете, лесно е да оставите нешто нацрт, Не мислиш? Ајде да одиме таму прво со Нетфликс:

Серија на Нетфликс за април 2017 година

Да започнеме со серијата, каде што Нетфликс ни остави горчлив сладок вкус, бидејќи не изгледа дека ослободува премногу во квантитет, иако како и секогаш, тие се одвиваат доста квалитетно. Да навистина, имаме многу премиери во однос на првата сезона, тоа е, тие се серии што не беа директно порано и во кои ќе можеме да уживаме од почеток.

 • Кабелските девојки - Сезона 1 - Од 28 април
 • Гума за џвакање - Сезона 2 - Од 4 април
 • Надолу - Сезона 2 - Од 7 април
 • Бил Нај го спасува светот - Сезона 1 - од 21 април
 • Назначен за наследник - Сезона 1 - Од 5 април
 • Водолија - Сезона 1 - од 5 април (содржината ќе се емитува неделно)
 • Девојче - Сезона 1 - од 21 април
 • Драги бели луѓе - Сезона 1 - Од 28 април
 • Тинејџерски Волф - Сезона 5 - Од 1 април
 • Одговараат - Сезона 6 - Од 1 април
 • Црни едра - Сезона 4 - од 1 април (содржината ќе се емитува неделно)

Toе се издвоиме од овој избор, особено за националната гордост, Кабелските девојки, и тоа е првата серија на шпанска продукција што ќе се емитува низ целиот свет на Нетфликс, со интересна екипа како што е Бланка Суарез. Оваа серија е поставена во Мадрид пред многу децении, и како што можете да си замислите, протагонисти се „телефонските оператори“ кои беа задолжени за поврзување на некои повици со други рачно (до каде е тоа).

Филмови на Нетфликс за април 2017 година

Netflix

Ниту, пак, ќе најдеме одлични премиери за филмовите на Нетфликс во текот на 2017 година, всушност, презентираните филмови се доста сиромашни, тешко е да најдеме нешто навистина интересно, или некоја суперпродукција, се чини дека Нетфликс реши да ги намали екипата малку моќна што ја напуштаа последните месеци. Шок е знаејќи дека е време кога цела Шпанија ќе биде на одмор, доаѓа Велигден. Како и да е, сТаму сме со филмовите презентирани во текот на месец април на Нетфликс Шпанија за 2017 година:

 • Сè или ништо: Од 28 април
 • Родни Кинг: Од 28 април
 • Сенди Векслер: Од 14 април
 • Мали злосторства: Од 28 април
 • Американска ултра: Од 4 април
 • ПесочникОд 21 април
 • Трамп: Од 21 април
 • Светилникот Оркас: Од 7 април
 • Под starsвездите: Од 12 април
 • Мали кутии: Од 21 април
 • И одеднаш Вие: Од 18 април
 • Драги пријатели: Од 1 април
 • Ирационален човек: Од 25 април
 • Jackек Рајан: Операција сенка: Од 4 април

Тешко ми е да препорачам каква било содржина тука, можеби Песочник е најинтересната понуда, која ни кажува: „Дебитантот Новак Мет Окре страда од топлина и ужас кога излегуваше со своите врсници кон предградијата на Бакуба за да го поправи системот за водоснабдување оштетен од американските бомби. Среде целата негодување и бес, Окер открива опасност да ја добие довербата на локалното население. Тоа е таму, на улиците, на плоштадите, во училиштата, каде што ја разбира вистинската цена на војната ».

Документарни филмови на Нетфликс за април 2017 година

Претплата на Нетфликс

Место за документарци има и на Нетфликс, а тоа е затоа што можеме да се култивираме малку од софата и со нашата омилена видео-платформа. Ова се документарните филмови во кои можеме да уживаме преку Нетфликс во текот на месец април 2017 година:

 • Tинови со скокоткање: Од 10 април
 • Борба со Мексико: Од 1 април
 • Лошите деца: Од 1 април
 • Меѓу верниците: Од 1 април
 • Пластичен океан: Од 19 април
 • Измамени миленичиња: Од 1 април
 • Кастинг Jonbenet: Од 28 април
 • Како сакаа девојките: Од 28 април

Серија Movistar + за април 2017 година

Сега мора да се префрлиме на друга платформа, Movistar +Ајде да видиме што ни нуди апликацијата за содржина на барање што Телефоника ја става на располагање на сите клиенти на Movistar и е преполна со најдобра содржина:

 • Подобро јавете се на Саул: Сезона 3 од 11 април неделно - Т1 и Т2 сега се достапни
 • VEEP: Светска премиера на ВОС ноќта на 16 април - на шпански една недела подоцна
 • Силиконската долина: Премиера на сезоната 4 во ВОС ноќта на 23 април - на шпански една недела подоцна
 • Фарго: Премиера на сезоната 3 на VOSE на 20 април - на шпански јазик од 21 април - T1 и T2 веќе достапни
 • на Остатоци: Светска премиера во ВОС ноќта на 16 април - на шпански јазик од 26 април
 • Канцеларија за инфилтратори: Сезона 1 Премиера во понеделник, 3 април

Не заборавајте дека поголемиот дел од содржината на серијата Movistar + се издава неделно. Во оваа листа несомнено ја истакнуваме комедијата на Силиконската долинаособено ако сте тука, тоа е затоа што ја сакате културата „Geek“ и малкумина се харизматични од момчињата Силиконската долина Во тој аспект. Силно го препорачувам да помине добро, плус има импресивни камеости од технолошката култура.

Movistar + филмови во април 2017 година

Сега дојдовме до киноматскиот термин. Тука Movistar ја повлекува агендата и генерално претставува содржина што е нешто поинтересна од онаа на нејзините ривали. Но, дека ќе треба сами да одлучите, ние Само ќе го ставиме целиот каталог на вашата маса и вие ќе изберете:

 • Елитни корпуси
 • Еди орелот
 • Фантастични животни и каде да ги најдете
 • Ви Villaавициоза соседна врата
 • Ghostbusters (2016)
 • Хајди
 • Петар и змејот
 • Asonејсон Борн
 • На крајот од тунелот
 • Домашни миленици
 • 1944
 • Сега ме гледаш 2
 • Досието Ворен: Случајот Енфилд
 • Ако Бог го сака тоа
 • Алиса низ огледалото
 • Штркови

Не е лош репертоарот што ни го претставува Мовистар +, имаме многу да ги потенцираме, меѓу нив и последниот од креаторот на Хари Потер, зборуваме за Фантастични животни и каде да ги најдете, добра продукција што ќе не забавува. Spanishе има и простор за хумор на шпански јазик од страна на Ви Villaавициоза соседна врата Елитни корпуси. Сега е на вас да изберете, но ако ги изберат најмалите, сигурно ќе се одлучат Домашни миленици

Серии и филмови на HBO за април 2017 година

HBO беше последниот кој се приклучи, но тие ни нудат доста квалитетна содржина. Од друга страна, вашата апликација сè уште треба да биде доста полирана, и покрај тоа што си ја заврши својата работа. Thanksе откриеме, благодарение на нивните договори, дека HBO може да сподели одреден каталог со Movistar +, и е дека шпанската мултинационална имаше многу свои серии претходно, како и самиот канал.

 • Нула на каналот: Кове на свеќи - 1 сезона
 • Животни - Сите сезони
 • Белата кралица - Сезона 1 од 1 април
 • Остатокот - Сезона 3 од 17 април
 • Силиконската долина - Сезона 4 од 24 април
 • Veep - Сезона 6 од 17 април

Сега да ги разгледаме филмовите и документарците, а тоа е што најдовме и долгорочна содржина преку HBO, кој не сака да остави апсолутно ништо, и покрај тоа што нејзината пенетрација во Шпанија е прилично бавна, но поддржана од бесплатната претплата што Vodafone ја нуди три месеци.

 • Нема бесмртниот живот на Анриета
 • Заштеда на моето Утре: Децата ја сакаат Земјата
 • Заштеда на моето утре: Дел 5
 • абортусот

Цените на услугите

И, ова беа сите момци, ви оставаме мал преглед на тоа што чини и што нуди секој од споменатите производи. Ние ќе продолжиме да ги правиме овие типови написи од месец во месец за да не пропуштите апсолутно ништо што постојано се презентира на овие платформи кои прават револуција и во забавата и во начинот на консумирање видео содржини.

 • НЕТФЛИКС:
  • Еден корисник со квалитет на SD: 7,99 €
  • Два симултани корисници HD квалитет: 7,99 €
  • Четири истовремени корисници во 4K квалитет: 11,99 €
 • HBO:
  • Единствен режим за 7,99 € без повеќе профили
 • Мовистар +:
  • Од 75 € со вклучен пакет за мобилни и оптички влакна

И ова е крајот на содржината што ќе можете да ја видите овој месец. Ако знаете за серии или филмови што се и не поминаа, не двоумете се да контактирате со нас на Твитер или во полето за коментари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.