Овие слушалки ќе бидат задоволство за нашите уши

Кога станува збор за слушање музика, радио или наши омилени подкасти додека извршуваме други задачи, најверојатно ќе користиме слушалки, по можност безжични, за да можеме слободно да ги движиме низ нашата околина, но без целосно да се изолираме однадвор. Но, ако сакаме да уживаме во нашата омилена игра или посебен филм, најверојатно ќе користиме некои слушалки кои го покриваат целото уво.

Овој вид шлем ни овозможува да се изолираме, делумно ако немаат откажување на бучавата, однадвор, со цел да сконцентрирајте се што е можно повеќе на играта или филмот. Но, како што минуваат часовите, нашите уши почнуваат да страдаат и топлината што стигнува до нашето уво може да стане вознемирувачка. Производителите се свесни за тоа и бараа решение: слушалки што ги освежуваат нашите уши.

Зборувам за HP Mindframe, слушалките што користат термоелектрична технологија за освежување на ушите. Овие слушалки имаат ладилник што е одговорен за спроведување на целата топлина што се произведува помеѓу нашето уво и слушалките кон надвор, така што температурата никогаш нема да биде многу висока и да не предизвикува непријатност при користење на подолг временски период.

Ладилниците се користат од памтивек во компјутерите, но до сега, никој не дошол до одличната идеја да го модифицираме за да може да се имплементира во овој тип слушалки. Точно е и дека до пред неколку години, овие типови слушалки не беа вообичаени, барем за оние кои не се loversубители на музиката.

Ако идејата ве интересира, треба да знаете дека до втората половина на оваа година, нема да знаеме ниту достапноста, ниту цената на овие слушалки, слушалки кои нудат 7.1 опкружувачки звук, DTS технологија, RGB LED осветлување и USB-врска, без приклучок 3,5 mm, причината е очигледна, бидејќи за приклучокот за приклучок не ја нуди потребната енергија за ладилникот вклучен во слушалките може да го направи своето работи правилно, додека работи УСБ-врска.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.