Ова се спецификациите на новиот Samsung Galaxy C9 Pro

galaxy-c9-pro

Се соочуваме со пристигнување на моќен уред од јужнокорејската фирма Самсунг, во овој случај новиот Samsung C9 Pro. Овој уред е подготвен да биде бестселер и уште повеќе со оглед на тоа што се соочуваме со 6-инчен фаблет кој има спецификации многу моќна со цена која надминува само 400 евра, во овој случај станува збор за приближно 430 евра.

Само пред неколку недели разговаравме за лансирањето на овој фаблет и тоа е дека Самсунг не сака да пропушти дел од тортата на корисници за која можеби размислуваат купување на голем уред Што се однесува до екранот, така овој Galaxy C9 Pro може да биде интересен терминал за нив.

Терминалот има интересни спецификации каде и да погледнете, особено ако ги земеме предвид неговата прилагодена цена и дизајнот што не се истакнува многу над линијата што јужнокорејската компанија ја носи во последно време, но тоа не заостанува:

 • 6 инчен FullHD 1.080p екран
 • Процесор Qualcomm Snapdragon 653 и чип Adreno 510
 • 6GB RAM меморија
 • Внатрешна меморија од 64 GB со опција за microSD
 • Предна и задна камера од 16 MP со решетка F / 1.9ç
 • Читач на отпечатоци, порта NFC и USB Type C
 • Една големина од 162,90 x 80,70 x 6,90 mm
 • Тежина од 185 грама
 • 4000 mAh батерија

Најлошото нешто кај фаблетот во овој случај (покрај верзијата на оперативниот систем) е тоа не е достапно за сите пазари Иако е точно дека овие големи уреди немаат толку многу излез на стариот континент, немањето можност да го купите тоа не би било штетно. Но, се чини дека тие нема да започнат надвор од Азија барем засега.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.