Ова се скоро потврдените спецификации на новиот Pixel 2

На 4 октомври, Google официјално ќе се претстави втората генерација на Google Pixel, Некои терминали кои ќе стигнат на пазарот со Android 8 и со кои компанијата со седиште во Mountain View сака да стане алтернатива на Galaxy, iPhone и други. Во овој настан, веројатно е дека Google ќе ја искористи можноста да започне реновирање на Google Home, сега откако виртуелните асистенти станаа модерни, реновирање на Chromecast и можеби реновирање на очилата за виртуелна реалност Daydream. Но, додека го чекаме тој датум, момците од Android Authority велат дека ги постигнале конечните спецификации на новите Pixel 2 и Pixel 2 XL, спецификации што детално ги даваме подолу.

Следејќи го моменталниот тренд на пазарот, двата уреди тие ќе ја намалат големината на нивните рамки што е можно повеќе, а големината на екранот е 85% од предната странал Што се однесува до цените во моментов не знаеме каде ќе одат, но елиминацијата на рамките доведе до зголемување на цената на новите терминали, така што мора да се надеваме дека и Гугл скокна на тој воз.

Спецификации на Google Pixel 2

 • Процесор Qualcomm Snapdragon 835
 • Екран со полн HD Gorilla Glass 5
 • Батерија: 2.700 mAh
 • Складирање: 64 и 128 GB
 • Отпорност на вода и прашина: IP 67
 • Оперативен систем: Android O
 • Големина на картичката: е-СИМ

Спецификации на Google Pixel 2 XL

 • Процесор Qualcomm Snapdragon 835
 • Дисплеј Qull HD Gorilla Glass 5
 • Батерија: 3.520 mAh
 • Складирање: 64 и 128 GB
 • Отпорност на вода и прашина: IP 67
 • Оперативен систем: Android O
 • Големина на картичката: е-СИМ

Единствените податоци што момците од Android Authority не успеаја да ги добијат се поврзани со RAM меморијата, но ако се засноваме на трендовите на пазарот, со Pixel 2 ќе управуваат 4 GB, додека Pixel 2 XL ќе биде придружуван од 6 GB меморија RAM меморија. На 4 октомври конечно ќе оставиме сомнежи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.