Ова се уредите на Apple кои денес можат да се ажурираат на iOS 10

Јаболко

Како што објави Apple во последната презентација на новиот iPhone 7, денес 13 септември е денот на објавувањето на финалната верзија на iOS 10, новата верзија на оперативниот систем Купертино. Веќе разговаравме за новите функции и опции што ќе ни ги понуди на голем број уреди.

Токму за овие уреди сакаме да зборуваме и е дека за повеќето безнадежни решивме да ги собереме во овој напис сите iPhone, iPad и iPod touch што може да се ажурираат на новата верзија на iOS. Ако се сомневате дали вашиот уред ќе ја добие новата верзија на софтвер, само треба да ја пребарате следната листа за да дознаете.

Во моментот Apple не даде официјално време за лансирање на iOS 10, но не губете време континуирано проверувајќи дали е достапна надградбата бидејќи најверојатно ќе започне со распоредување во средината на попладнето како што се случи во други прилики .

Компатибилни модели на iPhone

 • iPhone 6s
 • IPhone 6s Plus
 • iPhone 6
 • iPhone 6 Плус
 • iPhone SE
 • iPhone 5s
 • iPhone 5c
 • iPhone 5

Компатибилни модели на iPad

 • iPad Pro 12.9 инчи
 • iPad Pro 9.7 инчи
 • iPad воздух 2
 • iPad воздух
 • iPad 4-та генерација
 • iPad мини 4
 • iPad мини 3
 • iPad мини 2

Компатибилни модели на iPod Touch

 • iPod touch 6-та генерација

Подготвени сте да започнете да го користите новиот iOS 10 денес?. Кажете ни во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.