Ова се цените на новите Samsung Galaxy S8 и Galaxy S8 +

Samsung Галакси S8

На 29 март, Samsung официјално ќе го претстави новиот Галакси S8 и Галакси S8 +, кратко време откако LG, Huawei и Sony ги претставија своите нови предводници на Светскиот мобилен конгрес. Веќе ги знаеме практично сите детали за овие два нови паметни телефони, иако сè уште ни недостасува еден многу важен како што е цената.

Секако, многу гласини кои секојдневно кружат низ мрежата на мрежи, почнаа да зборуваат за цените со кои на пазарот ќе биде објавен новиот предводник на јужнокорејската компанија. Да ти дадам идеја Samsung Galaxy S8 ќе излезе во Европа со цена од 799 евра, или така вели едно од најновите протекувања што се случиле.

Galaxy S8 +, со 5,8-инчен екран би имал нешто повисока цена, иако можеби пониска од очекуваната. По пристигнувањето на пазарот, таа би имала почетна цена во најосновниот модел на 899 евра. Оваа цена е фрапантна, која неодамна скоро сите викавме до небото кога дознавме дека цената на овој нов терминал ќе надмине 1.000 евра, нешто што конечно се чини дека нема да биде така, барем на европскиот пазар .

Цените се многу слични на оние на Galaxy S7, особено ако го споредиме Galaxy S8 со Галакси S7 Edge, 819 евра за 799 евра со кои ќе биде објавен новиот Galaxy S8. Тешко е да се спореди и измери цената на Galaxy S8 + бидејќи минатата година немаше слична верзија на пазарот.

Во моментов овие цени се сеќаваат дека не се официјални и дека не се потврдени од Самсунг, нешто што ќе се случи на 29 март. За она што ни вреди е да имаме референца и се чини повеќе од јасно дека овие цени ќе бидат оние што ќе бидат потврдени на презентацискиот настан.

Што мислите за цените со кои новиот Galaxy S8 ќе излезе на пазарот?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.