Овој месец можете да го купите Xiaomi Mi 8 официјално во Шпанија

Уште еден чекор на Xiaomi за зајакнување на продажбата на своите уреди во нашата земја и е тоа што попладнево го објави пристигнувањето на својот предводник во Шпанија, Xiaomi Mi 8. Уредот што не е нов за лансирање нуди високо-корисничко искуство со перформанси од врвен модел и моќна двојна камера одзади.

Самата фирма најавува дека може да се купи од 499 евра во официјалните продавници на компанијата Mi Store која дистрибуира низ целата територија и други големи овластени продавници како на пр Карфур, Амазон, Ел Корте Инглес, МедијаМаркт, PcComponentes.com, од следниот 20 август.

Некои од најистакнатите спецификации на Mi 8

Со процесор Qualcomm Snapdragon 845 и графика Adreno 630, Mi 8 е способен да управува со најсложените апликации, вклучувајќи ги и најновите 3Д игри. Уредот може да се пофали со 30% подобрување на перформансите, во споредба со последната генерација, додека троши 30% помалку енергија. Има 6,21-инчен FHD + Samsung AMOLED дисплеј со сооднос од 18,7: 9 и однос на екранот на телото од 86,68%.

Овие подобрувања овозможуваат подолга употреба на 3400 mAh батерија, која ја карактеризира технологијата Qualcomm Quick Charge 4+ за брзо и безбедно полнење. Исто така има 12MP двојна камера со AI кој има добиено резултат од 105 поени во DxOMark. Главниот сензор на задната камера на Mi 8 има голем 1.4 μm пиксел способен да снима повеќе светлина, дури и во услови на слаба осветленост. Од своја страна, нејзината предна камера од 20MP.

Проширувањето продолжува со брзина

Не можеме да се жалиме на доаѓањето на Xiaomi во Шпанија, бидејќи за кратко време проширувањето на нејзините продавници и продажбата на нејзините производи се интензивираат со текот на деновите. Во секој случај, најважната работа за многумина од присутните се продавниците, бидејќи тие можат да видат и допрат многу од производите што ги имаат пред да започнат да ги купуваат. Исто така, гарантната услуга сега е официјална затоа нема причина да не „осакате“ со вашите уреди.

Официјални цени

Како што реков, моделите Xiaomi Mi 8 ќе започнат со цена од 499 евра. Во овој случај, ќе дојдат двете можни конфигурации и затоа цените ќе бидат: 6 GB + 64 GB за 499 и 6GB + 128 GB за околу 549 евра. Двата модели официјално ќе пристигнат следниот понеделник, 20 август.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.