Ова е Huawei Mate 9, новиот high-end на азиската компанија

huawei-mate-9

Кинеската компанија Huawei експлодира повеќе од кога било оваа година, ако веќе не остави со отворена уста со Huawei P9, сега го претставува Mate 9, нов модел кој исто така вклучува двојна камера, врвни материјали и хардвер зарем тоа нема да остави апсолутно никого рамнодушен. Покрај тоа, Huawei продолжува да ја одржува соработката со Leica за камерите на своите уреди, тој малку го смени дизајнот на логото и додаде нова верзија со дизајн од Porsche (да, опсегот на супер-автомобили VAG). Toе ви раскажеме малку за Huawei Mate 9, новиот уред со кој Huawei има намера да им се спротивстави на LG и Samsung.

Да почнеме со чисто техничко, со екран од 5,9 ″ FullHD во нормално издание и 5,5 ″ FullHD во издание на Порше, тој е доста голем. Сепак, рамките се прилично мали, имаат големина слична на онаа на iPhone 7 Plus, дури и со повеќе екран. За да го преместите овој екран, користете го Процесор Kirim 960 придружуван од GPU Mali-G71MP8 и 4 GB RAM меморија (што ќе биде 6 GB во изданието на Порше)

Како би можело да биде поинаку, Android 7.0 со својот EMUI 5.0 слој и сите заедници што можеме да ги замислиме, инфрацрвени, NFC, Bluetooth 4.2 и најдобра WiFi.

huawei-mate9

Да се ​​фокусираме на задната камера, ништо помалку од 20MP во едниот сензор и 12MP во другиот, со камера посветена на црно-бело и OIS технологија за камера во боја. Со фокусна решетка од f / 2.2 и снимање 4K на 30 FPS. Предната камера ќе ни даде одлично селфи со 8MP.

Во останатите, батерија од 4.000 mAh што ќе ни трае цел ден, придружена со USB-C конекција и технологија за брзо полнење. Во однос на цените, од 655 евра за изданието Mate 9 со 64 GB и до 1.395 за Porsche издание со 256 GB вкупно складирање. Тие не ги објавија примарните земји за лансирање, туку боите, и има многу: црна мат, сива просторија, сребрена, розова, златна и бела боја.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Родо dijo

    Па, како и неговите автомобили, најмрзливиот дизајнер на светот. Друг мобилен телефон исто како и останатите.