Olympus OM-D E-M10 Mark III, ретро допир и идеален за патувања

Официјално претставување на Olympus OM-D E-M10 Марк III

Камери без огледала на Олимп се истакнуваат по тој ретро допир; класичен изглед популарен кај пошироката јавност. Компанијата го знае ова и линијата на новата опрема е континуирана. Оттука и изгледот на новиот Олимп ОМ-Д Е-М10 Марк III биди познат како претходните две генерации.

После годините на пазарот на Olympus OM-D E-M10 Mark II, неговиот наследник е веќе официјално претставен. И да бидам искрен, промените не се толку очигледни. Се разбира, тоа продолжува да биде еден од најдобрите модели за патување светло (вашето тело добива тежина од 362 грама) и добијте добри резултати.

Олимп ОМ-Д Е-М10 Марк III поглед одозгора

Olympus OM-D E-M10 Mark III го карактеризира најновиот процесор за слика на компанијата: TruePic VIII. Исто така, сензорот што ќе го најдете во него е a Live MOS од 16 мегапиксели и стабилизатор на слика со 5 оски. Во меѓувреме, за разлика од другите конкуренти (некои Fujifilm или некои Sony), овој модел навистина има оптички визир. Да бидеме поконкретни, има 2,36 милиони точки на резолуција.

Од друга страна, во задниот дел, покрај тоа што има некои контроли, се наоѓа и ЛЦД-екранот. Дијагоналата на ова е 3 инчи и тоа е целосно допир. Истата компанија го споредува своето управување со оној на паметен телефон. Автоматскиот фокус на оваа камера Олимп е допир со 121 област.

Екран и визир Olympus OM-D E-M10 Mark III

Во врска со можностите за снимање видео, Olympus OM-D E-M10 Mark III е способен да добие клипови во резолуција од 4kКолку е модерно, со максимална брзина од 30 fps. Исто така е можно да добиете рафали на снимање до 8,6 fps, што воопшто не е лошо.

Конечно, товар од неговата батерија ќе ви овозможи да снимите до 330 снимки и сите фотографии може да се споделат преку WiFi конекција. Olympus OM-D E-M10 Mark III ќе се најде во продажба во средината на овој месец од септември. Е биде достапен во две нијанси: црна или сребрена. Исто така, можете да го набавите само телото за 649 евра. Или, изберете два пакети леќи во пакет: тело плус M.ZUIKO DIGITAL 14-42mm 1: 3.5-5.6 II R леќа со цена од 699 евра; додека вториот пакет е: тело плус M.ZUIKO DIGITAL 14-42mm 1: 3.5-5.6 EZ леќа за палачинки a 799 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.