OnePlus 3 го покажува својот отпор кога го фрла авион

Во последните месеци, тестовите за отпор на мобилните телефони беа поинтересни од нивните официјални соопштенија. Последниот тест за издржливост што го доживеавме го спроведе OnePlus 3, паметен телефон од висока класа по цена од среден опсег. Изненадувачкото нешто во врска со тоа не е самиот тест, туку тоа OnePlus 3 го помина извонредно.

Предметниот тест се состоеше од фрли го мобилниот од авион во движење и потоа видете како беше терминалот. Резултатите, како што можете да видите на видеото, се зачудувачки и OnePlus 3 претрпе само гребнатини и одредено оштетување на случајот.

Новиот OnePlus 3 се спротивставува на слободниот пад дури и ако падот е на трева

OnePlus 3 е фрлен од висина од 200 метри, мала висина, но исто толку штетна за секој електронски уред, било да е тоа таблет или мобилен телефон. Многумина велат дека тревата била одличен помагател за ова, но вистината е дека гравитацијата е иста за секого и ударот е исто толку силен за мобилниот удар врз тревата или ударот против цементот.

Позитивниот аспект на сите овие тестови е дека терминалот на OnePlus во случај на пад ќе има, не само куќиштето и внатрешноста, туку и екранот, екран со Gorilla Glass 4, нешто што одредени корисници кои не сакаат да го извршуваат надвор од терминалот затоа што ќе го цениме.во служба долго време. Но, не смееме да заборавиме дека овој тест е домашен и не означува дека сите единици на OnePlus 3 се силни како оваа единица, затоа не обидувајте се да го направите ова, па дури и да не го фрлате од покривот на вашите подови, освен ако не сакате да играте OnePlus 3.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.