OnePlus 4 може да постави Snapdragon 830 и да се појави на пазарот следното лето

OnePlus 3

El Не се пронајдени производи немаше успех на пазарот каков што многумина очекуваа, и покрај тоа што монтираше еден од најдобрите процесори на пазарот и беше поддржан од ништо повеќе и ништо помалку од 6 GB RAM меморија што ни донесе повеќе проблеми отколку придобивки. Веќе некое време слушаме гласини дека популарниот кинески производител може да го преземе својот предводник со OnePlus 3T, но тоа сè уште не се оствари.

Освен ова, мрежата на мрежи веќе се појави првите гласини за новиот OnePlus 4, што официјално би се појавило на пазарот следното лето, и уште еднаш би било вистински astвер кога станува збор за моќта и перформансите.

И тоа е дека внатре би носело а Процесор Snapdragon 830, што сè уште не е лансирано на пазарот, но кое сигурно ќе се произведува во процес од 10мм. и ќе биде достапна многу скоро за употреба од различни производители на мобилни уреди.

Гласините исто така зборуваат дека тој ќе пристигне со Android 7.0 со релевантниот слој за прилагодување на OnePlus и исто така со дарежлива батерија од 4.000 mAh што ќе стави крај на проблемите со автономијата што некои корисници ги имаа со различните терминали што ги пласираше кинескиот производител.

Дали мислите дека ќе видиме некои значајни новости во OnePlus 4 кои ќе се појават на пазарот следното лето?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   мохојојо77 dijo

  Што не беше успешно? Не знам од каде го извлекуваш тој заклучок. Јас би рекол дека го имал многу.
  Патем, сосема е очигледно дека OP 4 со 830 ќе излезе ова лето и сигурно во летото 2018 OP 5 со 840, не ви треба кристално топче за да ја дадете таа информација

 2.   Франн dijo

  Само на 3 им недостасува батерија, и таа и онаа што ја имавме доволно, 6-те свирки на батеријата не се проблем, спротивното и не мислам дека ќе биде откажување на 3000000 уреди надвор од Кина за три месеци .