OnePlus 5T е најголемиот успех на кинеската марка до сега

И, тоа е што утрово беше официјално потврдено од самиот OnePlus, дека новиот модел на кинеската компанија OnePlus 5T стана најбрзо продаваниот уред во нејзината историја.

Ова е точка што треба да се земе предвид ако погледнеме наназад и видиме лансирање на OnePlus One, што ги надмина сите очекувања на фирмата во тоа време и е дека нејзината вредност за парите, навистина беше тешко да престанат да ја гледаат.

За само 6 часа од неговото поставување Новиот модел на OnePlus 5T успеа да ја помести продажбата на претходните модели на марката. Ова е нешто што може да се очекува затоа што уредот се подобрува во неколку аспекти на OnePlus 5, покрај решавањето на проблемите што ги имаа на екранот со тој „желатинозен“ ефект при лизгање.

Не се сомневаме дека претходниот модел беше добар, но ова го подобрува во оние аспекти што можат да ја надминат рамнотежата кон купување или не на мобилен уред. Имајќи предвид дека станува збор за терминал од 500 евра, овој OnePlus 5T е она што секој би посакал во OnePlus 5, и тоа е дека сè чини дека работи совршено во него.

Самиот OenPlus го цени ентузијазмот и купувањата направени од клиенти, нешто што сите компании имаат тенденција да го прават кога нешто оди добро. Во овој случај, добриот број на продажби на овој најнов модел на OnePlus јасно ги става во привилегирана позиција во рамките на терминалите од средната класа што ги имаме на пазарот. Можеме само да ја честитаме работата што ја направи OnePlus со овој нов модел.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.