OnePlus 5 ќе биде следниот OnePlus што ќе се појави на пазарот, ќе има закривен екран и резолуција од 23 mpx

OnePlus

5-те? И 4-те? Што се случува на исток со 4-от? Веќе некое време некои производители избираат да го прескокнат бројот четири во нумерирањето на нивните уреди лансирање на витаминска верзија на претходниот модел. Последниот пример што го видовме со OnePlus 3T, лансиран неколку месеци по лансирањето на OnePlus 3. Избегнувањето на бројот 4 во кинеската култура има врска со неговиот изговор, бидејќи тој е многу сличен на зборот смрт, па оттука и на исток се смета за несреќен број, како што е 13 што може да го има во други делови на светот. За да се избегне ова суеверие, производителот OnePlus веќе објави кој ќе биде наследник на OnePlus 3T, тоа ќе биде OnePlus 5.

Главната новина на која укажуваат сите гласини е дека екранот ќе биде закривен од неговите страни, како што тоа го прават повеќето производители, освен LG со најновиот модел што е претставен на пазарот, LG G6. Според момците од Телефон Арена, Петтата генерација на OnePlus може да ни понуди дизајн многу сличен на Galaxy S7 Edge, но за разлика од ова, користениот материјал би бил керамички, како во Xiaomi Mi Mix, еден од терминалите што привлече најголемо внимание во последните месеци од годината за практично елиминирање на рамките на уредот.

Во однос на внатрешноста на истата, производителот може да избере проширете ја резолуцијата на фотоапаратите, и напред и назад, до 23 mpx на задната страна и на 15 mpx напред. Се чини дека OnePlus сака да се врати во војната за да види кој додава повеќе мегапиксели во камерата, војна што главните производители ја напуштија за да понудат повисок квалитет со помала резолуција со само 12 mpx. Бидејќи неговото лансирање сè уште не е закажано и ја помина ексклузивноста на Samsung со Snapdragon 835, со OnePlus 5 ќе управувате со овој процесор и со до 8 GB RAM меморија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.