Opera Touch, мобилен веб прелистувач што можете да го користите со една рака

Android Opera Touch

Opera продолжува да лансира нови производи на пазарот. Таа е една од најстарите компании во овој сектор. И овој пат нè изненадува со својот нов веб прелистувач за мобилни уреди. Името е Опера на допир и нејзината главна карактеристика е да му понуди на корисникот можност за управување со целото нивно веб искуство преку една рака.

Opera Touch е нов прелистувач што можете преземете целосно бесплатно. Наменет е за ексклузивна употреба во мобилна опрема -телефоните y таблети-, иако во моментот можете да го преземете само ако користите мобилна платформа Google, Android. Секако, се известува дека се работи на верзијата iOS и таа ќе пристигне наскоро.

Opera Touch е нов начин за управување со нашиот веб прелистувач. Вистина е дека секој пат кога екраните на нашите уреди се поголеми. И ова значи дека во многу наши постапки со нив мора да прибегнеме кон употреба на двете раце. Ова е еден од проблемите што Opera сака да го искорени и првиот чекор е употребата на Opera Touch.

Корисникот, откако ќе се преземе на неговиот уред со Android - за момент -, ќе има копче на дното од екранот што го крстил како „FAB“ и ќе ни даде можност да да можеме да управуваме со нашето корисничко искуство преку една рака. Е имаме пристап до различните отворени јазичиња; Е имаме пристап до дејства што треба да ги спроведеме од лентата со мени, како што се враќање на претходната страница или освежување на веб-страницата.

Исто така, од Opera тие инсистираат на тоа дека како и сите нивни производи, Opera Touch е многу безбеден за употреба и дека користи енкрипција на податоци. Во меѓувреме, така што искуството помеѓу нашите десктоп и мобилни верзии е навистина едно, функцијата е овозможена Opera Flow со кој ќе имаме моментална синхронизација помеѓу двата тима - десктоп и мобилен - и со кои можеме да испраќаме секаков вид датотеки (слики, текстови, врски, итн.) и целосно безбедни.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.