Операторот АТ & Т ќе понуди бесплатна WiFi во метро Мексико Сити

Ова е несомнено многу добра вест за повеќе од 5,5 милиони корисници кои треба да одат со метрото секој ден во Мексико Сити, и е дека иако е точно дека покривањето за да остварувате повици или да имате пристап до покриеност на податоците е нешто што обично е комплицирано во метро-линиите на кој било град, операторите се одговорни во повеќето случаи за пресврт на овие ситуации преку договори со градските совети и самата транспортна компанија, а во случајот на Мексико, операторот АТ & Т ќе биде одговорен за започнување на овој амбициозен проект за „привлекување клиенти“ благодарение на неговите услуги во метро и надвор од него.

За сега, не брзајте и тоа е долгорочен проект за кој е потребна голема инфраструктура, така што на почетокот зборуваме за времетраење на работите и инсталација од приближно три години за да ја покриеме целата метро мрежа. Во овој случај првата од фазите ќе започне сега и ќе заврши оваа година на линиите 1,3 и 7 од метро, овие три линии би биле најкористени според студијата спроведена со околу 700 илјади дневни корисници во секоја од нив.

Во овој случај AT & T, објасни дека од 12-те метро линии што ги имаат во ЦДМ 11 ќе имаат WiFi кога проектот ќе заврши и целосна покриеност во мрежата на податоци 4G LTE во сите нив. Повеќето големи градови имаат договори со операторите за снабдување на корисниците со мрежни податоци, па дури и WiFi, но веќе знаеме дека бесплатниот WiFi - барем во Шпанија - е малку оскуден од сè, па затоа најдоброто нешто е да имате мрежна покриеност достапна кај нашиот оператор.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)