General Electric Aviation успева да тестира кој ќе биде најголемиот мотор на авиони во светот

Општа електронска авијација

Џенерал Електрик Таа е една од најголемите американски компании во светот, која обично инвестира во сите видови нови технологии за да се постигнат проекти како оној што не спојува денес. Како што вели насловот на овој пост, ќе зборуваме за најголемиот авионски мотор што човекот го создал до денес.

За да се дојде до овој момент, инженерите и дизајнерите на Генерална електрична авијација мораа да работат многу години потпомогнати од комплексни платформи за да дизајнираат мотор како оној што го гледате на екранот, истиот што беше само пред неколку дена успешно тестиран на лет кој траеше околу четири часа.


General Electric Aviation успешно го тестира својот нов мотор Ge9X во четиричасовен лет

Пред да продолжите, да ве известиме дека и покрај тоа како изгледа впечатлив моторот поставен на авионот што го тестирал, ништо помалку од а Боинг-747 400, авион што може да изгледа мал ако ги погледнеме димензиите на останатите мотори според кои е тестиран, тој се користи само во моментот за теренски тестови, бидејќи, како што официјално објави и самата американска компанија, моторот е дизајниран да го користи целосно нов авион.

Иако самото соопштение објавено од „Electricенерал електрик авијација“ не навлегува во многу детали, вистината е дека можеме да ви понудиме неколку податоци, барем, впечатливи. Пример за огромните димензии на овој мотор, да го ставиме малку во перспектива, е дека тој има а дијаметар од не помалку од 3,4 метри, практично дијаметар на мал патнички авион. Моторот, пак, е способен генерираат повеќе од 45.000 килограми потисна сила, доволно да се грижи за движење, кога ќе дојде време и кога ќе бидат подготвени, новиот Боинг 777X.

Многумина беа проблемите со кои инженерите на General Electric Aviation мораа да се соочат во развојот на Ge9X

Како што обично се случува со развој од вакви размери, иако знаеме дека General Electric Aviation работеше на дизајнирање и производство на мотор со овие карактеристики, вистината е дека не знаевме за степенот на напредок во истиот, како за приватноста, така и за поради фактот што, како што потврди и самата компанија во тоа време, претрпела штета разни одложувања.

Откако ги надминаа сите овие непријатности, инженерите на компанијата конечно успеаја да го извршат прв тест за терен во градот Викторвил (Калифорнија) каталогизирана од самата компанија како успех бидејќи Боингот 747 каде што беше составен можеше да остане во воздух повеќе од четири часа. За време на овие тестови, пилотот мораше да изврши различни маневри со цел да ги процени перформансите на моторот.

Се очекува моторот да биде целосно подготвен до почетокот на 2019 година

Откако ќе бидат извршени овие тестови и нивниот успех е објавен, компанијата не се двоумеше да објави дека новиот мотор ќе продолжи да се тестира Ge9X во текот на следните неколку месеци осигурување дека, откако ќе биде дизајниран Боингот 777X и започнат производните процеси на истиот, моторот е целосно подготвен за инсталирање.

За да добиеме вистинска идеја за работата што ќе ја претрпи, кога ќе дојде време, мотор како овој што го гледате на екранот, ќе навлеземе малку во спецификациите што ги наоѓаме на Боинг 777X. Очигледно кога зборуваме за новото Боинг 777X, тоа го правиме во авион што ќе има капацитет за 414 патници и опсег од повеќе од 14.000 километри. За ова, General Electric Aviation разви еден од најефикасните мотори во моментот, кој мора да биде целосно подготвен за првите пробни летови што Боинг планира да ги изврши на почетокот на 2019 година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.