Малиот живот што го остави Galaxy Note 7 е пред крај

Забелешка 7

Тастатурите на кои ние се посветуваме да пишуваме за технологијата, видоа како во повеќе од една прилика ја напишавме низата букви БЕЛЕШКА 7, некои од нив додадоа малку потсмев на оваа тема, бидејќи тоа го даде за тоа. Многумина беа корисниците кои очекуваа лансирање на овој уред како мајска вода, уред што нешто повеќе од еден месец траеше на пазарот поради проблемите со батериите што влијаеа на овие уреди, и покрај тоа што беа заменети во првата серија. 

Самсунг го испита ова прашање за да го види точно проблемот што ја принуди компанијата да повлече еден од предводниците што ги лансира на пазарот секоја година, причини што ги објави на прес-конференција за да ги расчисти сите сомнежи што корисниците би можеле да ги имаат во однос на нивните сегашни уреди. фјучерси. Од почетокот на отповикувањето на сите уреди што беа пуштени на пазарот, корејската компанија го ограничува нивото на полнење на батеријата преку ажурирања, го ограничи товарот на нешто повеќе од 60%, но се чини дека Самсунг сака да го зададе последниот удар на сите корисници кои одбиваат да се разделат од тој фантастичен терминал.

Samsung планира да започне пред крајот на месецот, ново ажурирање што ќе ги спречи корисниците кои не сакаат да го вратат тоа да го сторат тоа одеднаш, бидејќи нема да дозволи полнење на уредотили, и затоа, искористете го, како и досега, дури и на многу ограничен начин. Корејската компанија сака да се осигури дека сите корисници кои сè уште не го сториле тоа, го враќаат терминалот одеднаш, освен ако не сакаат да имаат убава и скапа тежина на хартија на масата. Најверојатно, ажурирањето ќе биде објавено пред 29 март, датумот на кој официјално се претставени Samsung Galaxy S8 и S8 +.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.