Sharp потврдува дека iPhone 8 ќе има OLED екран

IPhone 8

Многу месеци зборувавме за можноста Епл да користи OLED екрани, екран што ни нуди пореални бои за разлика од ЛЦД-екраните што компанијата со седиште во Купертино продолжува да ги користи доволно чудно. И покрај тоа, новиот iPhone 7 значително го подобри квалитетот на екранот, и покрај тоа што е LCD, а црнците се поцрни, а белците посветли. Пред неколку месеци, Фокскон го купи Sharp вклучувајќи ја и фабриката каде што се направени повеќето OLED екрани од повеќето терминали на пазарот со намера тој во иднина да биде одговорен за производство на OLED екраните на идните iPhone телефони.

Се чини дека тој ден веќе дојде и Apple конечно ќе користи OLED екрани на следниот терминал што ќе се појави на пазарот, iPhone 8 (ако конечно се вика така). Оваа вест е потврдена директно од сегашниот претседател на Шарп преку јапонската веб-страница Никеи, истата што пред неколку дена повторно ја филтрираше гласината за можно лансирање на нов модел на iPhone, модел од пет инчи, нешто што е малку веројатно . Apple нема потреба да лансира среден модел помеѓу двата уреди повеќе дури и кога тие се продаваат без проблеми на пазарот.

Друга од гласините што го опкружуваат овој терминал е враќањето на видеото како главен материјал, стакло што веќе беше користено во iPhone 4 и 4s и кое Apple го напушти со лансирањето на iPhone 5 сукцесивно, каде што започна да користи алуминиум со различна цврстина се додека не најде алуминиум 7000, алуминиум што мораше да го користи по проблемите што ги претрпе iPhone 6 Plus при лесно свиткување, ако го поставевме во задниот дел на панталоните.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Chema dijo

  Вие сте единствениот што го објави iPhone 8 вие сте луди пијани не потврдивте ништо што сте го ставиле едноставно за да ги бранат своите стари публикации што лажго

  1.    Игнасио Сала dijo

   Да видиме дали пред да критикуваме, ќе погледнеме на Интернет. Да ве наречеме пијан и лажго ве докажува бидејќи не сте се потрудиле да пребарувате бидејќи сите блогови што зборуваат за iPhone исто така ја објавија веста. Така што бранејќи ги моите стари публикации ве натера да го погледнете, затоа што секогаш кога зборувам за iPhone 8, не го правам тоа сам, за да видам дали мислите дека ја објавивме веста.