Sharp лансира два сопствени паметни телефони во Војна на Starвездите

starвездени војни-остри-1

Навистина сме близу до премиерата на „Rogue One“ што ќе се одржи на 16 декември, новиот филм „Војна на Starвездите“ и за тоа на маса имаме подготвени сите видови стока. Во овој случај тоа е два нови мобилни уреди прилагодени за таа пригода и со двете јасно диференцирани страни: модел Темна страна а другиот Светлосна страна. Лошата страна на овие два уреди е што тие нема да бидат достапни за сите fansубители на сагата, тие ќе се продаваат само во Јапонија благодарение на договорот од операторот SoftBank за лансирање на овие два терминали ограничено издание.

остри војни на starвездите

Засега, Шарп се опорави во здравствената состојба и презентира некои внатрешни хардверски спецификации доста моќни, исто како и денес, во уредите со Android. На овој начин, среќните корисници кои можат да пристапат до терминалите ќе имаат пристојни спецификации, покрај тоа што ќе имаат ексклузивен паметен телефон од сагата „Војна на Starвездите“. Овие се спецификации на двата уреди:

 • 5,3-инчен 1080p дисплеј
 • Процесор Кученце 820
 • RAM меморија 3GB
 • Внатрешно складирање на 32 GB со слот за microSD
 • Задна камера од 22,6 мегапиксели
 • Batería 3.000mAh

Curубопитен факт за овие уреди е тоа што тие додаваат сопствена антена за ТВ и слој за прилагодување (базиран на Android 6.0) директно инспириран од филмот, покрај емотиконите, звуците, персонализираните позадини и можноста бесплатно да се игра The Force Awakens 'до 2020 година. Во принцип, овие два уреди ќе бидат пуштени во продажба на 2 декември во Јапонија, па затоа ќе биде тешко да се донесат Шпанија или остатокот од земјите еден од овие два нови уреди.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.