Отворање на втората официјална овластена продавница DJI во Шпанија

DJI е водечка компанија во производството и продажбата на цивилни беспилотни летала и технологија за воздушно снимање. Сигурни сме дека сите знаеме дрон на фирмата, сме го пробале или дури имаме и еден дома. Вистината е дека DJI е компанија што ги прави најдобрите дронови за корисниците.

Во овој случај, новата овластена продавница во Мадрид ќе ги отвори вратите следната сабота, 2 декември 2017 година во 12:00 часот напладне, продавницата ќе биде втора официјална што ја имаме во Шпанија и ќе биде можно да се спроведат активности за клиентите на нивните беспилотни летала и очигледно работилници и курсеви за учење за да се подобри искуството со овие спектакуларни гаџети за летање што овозможуваат да се добијат импресивни воздушни слики .

DJI Phantom Vision Plus 2

Новата продавница е околу 70 квадратни метри и е лоцирана на Кале Монако, 30, 28232 во Лас Розас, Мадрид. Во рамките на него можете да ги купите и производите на брендот популарни како DJI Mavic Platinum, DJI Phantom 4 Pro Obsidian или неодамнешниот DJI Spark, мал дрон лесен за употреба што додава камера на ниво на сите DJI што овозможува снимање спектакуларни слики од воздухот. Alsoе видиме и рачни производи како што се серијата DJI Osmo или опрема за професионални кинематографери и деловни оператори, со најновите платформи на Drone Inspire 2, Zenmuse и Matrice.

На прославата на официјалното свечено отворање, ќе има низа активности и програми во сабота, 2 декември, кои вклучуваат:

 • Бидете еден од првите клиенти за време на Големото отворање и добијте попуст од 10% -12% за избрани производи.
 • Бидете еден од првите 20 посетители и добијте купони во вредност од 50 или 20 евра
 • Влезете во томболата за време на Големото отворање за да добиете шанса да освоите DJI Mavic Pro, DJI Spark или еден од трите DJI Osmo Mobile. Победникот ќе биде објавен во 18:00 часот на денот на Големото отворање.
 • Можност за купување на мини беспилотно летало Spark на залиха, DJI Mavic Pro Platinum и DJI Phantom 4 Pro Obsidian
 • Во текот на денот ќе има повеќе подароци и демо-производи

Покрај повеќе стандардни корисници, компаниите исто така ќе можат да учествуваат во овие работилници и прифаќањето на оваа воздушна технологија за деловно работење е тековен чекор во денешно време, без разлика дали станува збор за земјоделство, геодети, проверка на големи области или дури и за кино сала . А. нова авторизирана продавница за мало DJI погоден за секого.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.