5 апликации за откажување од пушење

Апликации за откажување од пушење

Престанете да пушите Понекогаш може да стане скоро невозможна мисија освен ако немаме волја во сила или некој да ни помогне во време на слабост. Наш мобилен уред може да биде оној што ни помага да престанеме да пушиме и има се повеќе апликации со кои ќе се обидеме да престанеме да пушиме засекогаш.

Денес преку овој напис ќе предложиме 5 различни апликации со кои можете да се откажете од пушењетоИако секогаш мора да имате предвид дека апликацијата ќе ви биде само дополнителна помош, а најважниот дел за конечно прекинување на тутунот сте вие. Бидете трпеливи, вооружете се со храброст и, како што велат, застанете на тутунот за да не заврши да ве победи.

Доколку сте активен пушач и сакате да се откажете од пушењето што е можно поскоро, извадете молив и хартија бидејќи која било од апликациите што ќе ги видиме подолу ќе ви биде од голема помош во вашата мисија да се откажете од пушењето, што за среќа не е невозможно за никој.

Квит

Квит е една од оние апликации што нема да ви помогнат на директен начин да се откажете од пушењето, бидејќи скоро никој од нив не го прави тоа, но Тоа ќе ви обезбеди мотивација да се откажете од цигарите засекогаш.

Оваа апликација користи техники базирани на игри, расудување и механика за да ги охрабри луѓето да се откажат од пушењето. Откако ќе поминете нивоа, ќе добиете поени со кои ќе станете она што апликацијата се нарекува Врховен Квитер.

Престанете да пушите

Покрај сето ова, исто така, ќе имате пристап до статистика како што сте колку долго сте биле без пушење, парите што успеавте да ги заштедите или придобивките што ги има за откажување од пушење.

Тој е достапен и за уреди со Android и iOS, така што може да биде совршен за споделување на податоци, статистика и разговори со вашите пријатели. За жал ова не е бесплатна апликација, иако треба да мислите дека преземањето ќе ве чини многу помалку од тоа што чини или направи пакет цигари.

Престанете да пушите малку по малку

Откажувањето од пушење не може да биде нешто, во повеќето случаи, што го постигнуваме преку ноќ, но потребно е време за да се постигне тоа. Оваа апликација е базирана токму на тоа и ни помага да престанеме да пушиме малку по малку.

Врз основа на цигарите што ги пушите секој ден и времето што сакате да го одвоите за целосно да се откажете, апликацијата креира план за да може тоа постепено да го постигнувате.

Следејќи го планот што ви предлага да престанете да пушите малку по малку, треба да пушите само кога апликацијата ќе ви каже. Можноста за пушење ќе се намали се додека конечно не ви дозволи да пушите дури и цигара. Со овој план ќе можете постепено да престанете да пушите, избегнувајќи ги лошите времиња што се случуваат во првите денови кога ќе се откажете од пушењето. Се разбира, следете го планот строго или нема да ви донесе ништо добро.

Напушти сега!

Престанете да пушите

Напушти сега! Таа е една од најпознатите апликации за тоа колку постојат за да се откажат од пушењето. Достапно и за Android и за iOS, тоа е огромна заедница која веќе им помогна на повеќе од 2 милиони луѓе да се откажат од цигарите засекогаш.

Благодарение на тоа ќе можеме да имаме контрола врз;

  • Времето што помина откако ја пушивме последната цигара
  • Број на цигари што не сме ги пушеле цело време додека сме биле без пушење
  • Парите што ги заштедивме и кои можеме да ги искористиме за да купиме други работи
  • Еволуцијата што ја има нашето здравје од кога не пушиме

Исто така со изминување на деновите без пушење Можеме да отклучиме достигнувања што можете да ги споделите со вашите пријатели на социјалните мрежи, и дека тие исто така ќе бидат голема поддршка за вас во овој предизвик да го прекинете пријателството со тутунот.

Време машина за пушење

И покрај тоа што многумина се обидуваат да го негираат тоа тутунот остава доста значајни физички последици, покрај значителното оштетување на нашето здравје.

Ако успеавте да се откажете од пушењето гледајќи ги заштедените пари секој ден, колку добро дишете со текот на времето или преку пораки за поддршка од секаков вид, можеби најдобриот начин трајно да се тргнете од цигарите е да видите како тоа ќе влијае ти.тутун.

Благодарение на машината за пушење време Можеме да видиме, на пример, како нашето лице ќе се развива во случај да не престанеме да пушиме. Можеме да видиме како нашите заби стануваат сè поцрни, како се расипува нашата кожа или како старееме побрзо.

Престани да пушиш

Ако дури и да не видите како тутунот се уништува малку по малку ви помага да се откажете од пушењето, можеби нема да ви биде така лесно да се откажете од пушењето, затоа треба да престанете да користите апликации и да се обратите до вистински и квалификувани специјалисти за да ви помогнат.

Само откажете се од пушењето хиперактивно

Повеќето откажувачи брзо стануваат опседнати со тоа колку дена биле без пушење, со заштедените пари и со многу други податоци. Она што го прават е да ги мотивира во голема мера и да ги поттикне да продолжат без да и приоѓаат на цигара.

Неодамна деновите што беа без пушење беа прецртани во календар, но со појавата на паметни телефони има десетици апликации кои ни овозможуваат да ги чуваме овие статистички податоци од нашиот мобилен уред. Една од овие апликации е Само откажете се, што ќе ни обезбеди голема количина на податоци за нашиот период без пушење.

Престанете да пушите

На пример, можеме брзо да ги провериме деновите во кои сме биле без пушење, цигарите што не сме ги пушеле, парите што сме ги зачувале, како и да нудиме други броеви во форма на достигнувања. Покрај тоа, и ако ова не беше доволно, тој ќе ни понуди список на работи што можеме да ги купиме благодарение на парите што сме ги заштедиле со откажување од пушење.

Иако ви прикажавме 5 различни апликации со кои можете да се откажете од пушењето, тие не се единствените што се достапни на Google Play или App Store и има многу повеќе што можете да ги инсталирате и да ги користите за да ја поразите борбата со тутунот. Имаме само 5, но ако знаете повеќе што, на пример, ви беше корисно да се откажете од пушењето, можете да ни кажете во резервираниот простор за коментари на овој пост или преку социјалните мрежи во кои сме присутни. Ако ви било корисно, може да биде корисно и за многу повеќе луѓе.

Дали успеавте да се откажете од пушењето користејќи некоја апликација за паметен телефон?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.