Од претплатникот, најлесниот начин да се елиминира несаканата пошта

Ослободете се од несакана е-пошта

Вие нема да бидете првиот или последниот што ќе има поштенско сандаче за вашата сметка за е-пошта полна со несакани пошта секој ден. Огромното мнозинство е прилично важна колекција на претплати што ги собиравте со текот на годините и дека сега би биле многу мрзливи да се отпишете од секоја од нив. Ние го ставивме на вас лесно со услугата за без претплатници.

Од претплатникот е услуга што тоа ќе ви помогне во вашата дневна продуктивност. Зошто? Бидејќи веќе не ви треба време да проверите е-пошта и да избришете пораки што не ве интересираат. Оваа конкретна услуга работи со најголемите даватели на е-пошта. И неговото работење е многу едноставно.

Управување со спам од претплатникот

Како што споменавме погоре, претплатникот работи со главните компании кои ја нудат својата услуга за е-пошта: Google и вашиот Gmail; Јаху! и вашиот Yahoo! Пошта; Мајкрософт и неговите изгледи; како и дека е компатибилен со Comcast, COX, AOL и Time Warner. Работата е едноставна за да работи. Откако ќе влезете во нивната почетна страница, претплатникот ќе ве замоли да се најавите со давател на е-пошта.

Откако ќе ја внесете вашата сметка за е-пошта со која сакате да ја поврзете услугата, претплатникот ќе ве извести доколку сакате да дадете пристап до вашите е-пошта. Исто така, пред да продолжите, кажете ви го тоа услугата е бесплатна, но заштедува податоци од комерцијални е-пошта што ги добивате за маркетинг цели. Ова, по прифаќањето на условите и давање дозвола за читање и прегледување на вашата е-пошта, ќе се додаде нов дел во вашето сандаче.

На десната страна сега ќе имате дел наречен Unsubscriber. Beе биде таму каде што треба да влечете и испуштате несакана пошта и од каде што тие ќе се погрижат да ве отпишат од таа досадна претплата. Испуштањето може да трае неколку дена. Но, не грижете се, додека овој процес е отворен, сите е-пошта што ги добивате од таа сметка автоматски ќе бидат зачувани во новиот дел, кој е одговорен за претплатникот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.