Официјално е, Xiaomi пристигнува во Шпанија со многу интересни производи и цени

Xiaomi Mix EVO

По многу гласини и особено коментари од сите видови поврзани особено со присуството на бренд како на пр Xiaomi во Шпанија и производите што би можела да ги продава или нивните цени, конечно, на настан што се одржа во Мадрид, кинеската компанија само што објави не само официјално пристигнување во нашата земја, но тоа ќе се случи со отворање на неговите први две официјални продавници.

Идејата што ја има Xiaomi е да може малку по малку да се шири низ цела Западна Европа и за тоа тие со месеци работат на развој на стратегија која ќе се врти околу три основни точки како што е понудата Интернет услуги, оди отворање нови продавници со текот на времето и нудат најсовремен хардвер по многу поевтина цена од многу нејзини сегашни ривали.

Во Ксиоами тие се многу возбудени за неговото пристигнување во Шпанија и последователното ширење во Европа

Според зборовите на Господине Ванг, Постар потпретседател на Кјоами:

Денес е историски ден за нас, бидејќи означува почеток на ново поглавје во нашите планови за глобално проширување.

Ние сме многу среќни што го направивме овој прв чекор и влеговме во Западна Европа, почнувајќи од Шпанија. По многу години со безусловна поддршка на нашите Mi Fans на шпанскиот пазар, воодушевени сме што можеме официјално да ги лансираме нашите производи тука за сите нив и за пошироката јавност.

Од друга страна, и следејќи ги изјавите на г. Ванг, од кинеската компанија тие се сосема сигурни дека нивните производи, како и ќе биде достапна во Шпанија од утре на веб-страницата Mi.com/es или на други сојузнички страници како што се Aliexpress или големи продавници, тие можат да бидат многу привлечна опција за сите потрошувачи, особено благодарение на мешавината на технологија, иновации и цени.

Шпанските корисници на Xiaomi сега ќе имаат подобра гаранција и техничка услуга на шпански јазик

Што можеме да очекуваме по пристигнувањето на Xiaomi во Шпанија? Компанијата има идеја да се симне од малку по малку, ова значи дека првично нејзиниот каталог на производи ќе биде доста ограничен. За да добиете идеја што да очекувате, кажете ви дека во моментот само два нивни паметни телефони ќе бидат достапни на продажба во нашата земја, како и неколку уреди на нивните 'Мојот екосистем".

Во врска со палетата паметни телефони што можете да ги купите во Шпанија од утре, треба да се напомене дека тој е посветен на два од најуспешните терминали во нашата земја, како што е Xiaomi Mi Mix 2, терминал од висока класа, опремен со технологија како процесор Snapdragon 835, 6 GB RAM меморија, 64 GB простор и, можеби најзабележителното нешто за телефонот, огромен 5,99 инчен екран. Овој паметен телефон ќе биде достапен за 499 евра, цена која многу добро го позиционира во однос на тековните терминали од висока класа и што претставува само зголемување од околу 40 евра во споредба со цената што можеме да ја најдеме на различни кинески страници.

Како втора опција наоѓаме Ксијами Ми А1, мобилен телефон кој се издвојува за опремување на Snapdragon 625, 4 GB RAM меморија, 64 GB внатрешна меморија, двојна камера и оперативен систем што се ажурира директно од Google благодарение на користењето на Android One. Цената на овој интересен терминал во нашата земја ќе биде 229 евра, околу 30 или 40 евра поскапи отколку на одредени страници.

Во врска со различните написи достапни во каталогот 'Мојот екосистем"наоѓаме различни опции како што е Mi Box, мултимедијален плеер со Андроид ТВ, кој ќе биде достапен за 74'99 евра, секогаш интересен и популарен Mi Band 2, алка за квантификација со 20-дневна автономија што ќе има цена од 24'99 евра, акција камера, Мојата акција камера 4K, за 134'99 евра или Мојот електричен скутер, електричен скутер со 30 километри автономија и регенеративна сопирачка што ќе биде достапен за 349'99 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)