Официјално е: Xiaomi Mi6 ќе биде лансиран на 19 април

Вчера ја повторивме веста што се провлекуваше низ медиумите како шумски пожар во кој беше речено дека новиот Xiaomi Mi6 ќе биде претставен денес, во овој случај она што денес го потврдивме е дека презентацијата не. Todayе биде денес, ако не биди следниот 19 април. Ова е официјална потврда, така што веќе имаме датум за оваа презентација дека ќе се одржи во градот Пекинг. Гласините посочија дека денес ќе биде денот избран за презентација поради објавување на извршниот директор на Xiaomi, но ова се случи со крајниот датум што ќе биде следната среда, 19 април.

Ова е официјално бидејќи штотуку е потврдено во Форуми на МИУИ па сега нема можна грешка. Во секој случај, веќе пред извесно време беше кажано дека овој нов уред ќе биде претставен во текот на месец април, но сега имаме точен датум и место за оваа презентација.

Се чини дека нема да биде толку различно во однос на дизајнот на сегашниот Mi5 Ако ги слушнеме гласините, но тие ќе додадат бројни промени во внатрешноста на уредот, така што се очекува да може да му конкурира на андроидот од високата класа, како што тоа секогаш го правеше високата класа на кинеската фирма. Во секој случај, ние ќе бидеме внимателни кон гласините што може да доаѓаат отсега и повеќе, имајќи предвид дека претстои претставување на оваа нова Xiaomi.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.