Официјално ги негираше гласините за пристигнување на игри на Нетфликс

Во последниве недели се појавија гласини за можноста дека Нетфликс би додал игри на својата платформа да се заврши побарувачката на некои корисници. Поточно, првата игра што требаше да стигне до Нетфликс беше Minecraft, игра која не е многу модерна во последно време, но сепак има свои милиони следбеници.

Напротив, играта за која многумина размислуваат ако е потребна доволно енергија во однос на хардверот за играње, но главната причина за потврдата дека игрите нема да бидат понудени во Нетфликс е дека тие веќе имаат премногу со своите серии, филмови и друга содржина што ни ги нудат во тек. 

Самиот Нетфликс потврди дека нема да додава игри на својата платформа

Главното прашање тука е дека гласините се појавуваат од важни извори и затоа се крева зајак за можноста да се понуди ваков тип на содржина на Нетфликс. По некое време во кое се чини дека гласините растат, компанијата излегува со официјално соопштение во кое тие официјално појаснуваат ние нема да можеме да играме е вашата платформа:

Во моментов не планираме да влегуваме во игри на Нетфликс. Денес имаме широк спектар на забава на располагање и иако е точно дека игрите стануваат се повеќе и повеќе кинематографски, ние немаме намера да додаваме наслови во нашиот каталог на производи.

Не ни е јасно дека во иднина тие не можат да погледнат малку повеќе во игрите, па дури и да додадат некои интерактивни за корисниците, но засега сите гласини се разбиваат со оваа изјава на Нетфликс. Дали би било интересно за вас доколку се додадат игри на Нетфликс? 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.