Официјално лансиран новиот Elgato Thunderbolt 3 mini Dock

Додатоците за потпис на Елгато се препознаваат во технолошкиот свет од страна на мнозинството корисници. Во овој случај, имаме добар каталог на производи поврзани со светот на Mac и останатата опрема што ги користи пристаништата USB 3.0, HDMI, DisplayPort и гигабитни етернет порти.

Фирмата лансираше пристаниште слично на ова пред околу една година, но со поголема големина и пред се со повисока цена. Во оваа прилика мора да кажеме дека само со вкупното намалување на големината е веќе голем напредок, но тоа е тоа цената е исто така пониска за време на презентацијата и затоа е уште една многу добра вест.

Најдоброто нешто во врска со овој дик, покрај она што беше коментирано на почетокот е очигледно стапката на трансфер што ни ја дозволува Тандерболт 3, со која може да се стигне брзина на пренос до 40 Gb / s. Во овој случај станува збор за пристаниште што ни нуди одлична подвижност за оние од нас кои треба да одиме од едно до друго место и додава: USB 3.0 порт, HDMI, DisplayPort и Gigabit Ethernet приклучоци за поврзување. Исто така, треба да се напомене дека можеме да видиме содржина во 4K резолуции благодарение на портата Thunderbolt 3, што го прави овој приклучок вистинска опција за носење во ранецот со нашата опрема.

Цена и достапност

Како и во повеќето прилики кога се презентира производ на Елгато, нема официјални податоци за нејзината цена, но се проценува дека е нешто пониска од онаа лансирана минатата година. Неговата достапност е закажана за пролет оваа година, но исто така немаме точен датум. Ние сме внимателни кон вестите поврзани со овој поглед и ќе ги објавиме веднаш штом ќе бидат официјални.

CES во Лас Вегас, е местото избрано за нејзино претставување и тоа е спектакуларна изложба во која повеќето од технолошките фирми ги покажуваат своите новини. CES сега е на највисока точка и тоа е во тоа време кога големите брендови ги покажуваат своите технолошки иновации за оваа 2018 година.

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.