Samsung го прави официјален Galaxy J1 Ace Neo, паметен телефон за опсегот на влез

Samsung

За разлика од другите лета, онаа низ која поминуваме е полна со движења на пазарот на мобилни телефони и се чини дека најдоброто допрва доаѓа. Денес и можеби за да ја отворите устата за она што доаѓа Samsung го претстави новиот Galaxy J1 Ace Neo, низок мобилен уред, што ќе биде насочено кон сите оние кои ќе имаат паметен телефон за прв пат.

Карактеристиките и спецификациите на овој нов мобилен уред на семејството J се далеку од терминалите на таканаречениот среден или висок опсег, но тие ќе бидат повеќе од доволни за сите оние кои не бараат премногу од својот мобилен телефон.

Тука ви го покажуваме технички лист на овој терминал;

 • Димензии: 130,1 x 67,6 x 9,5 mm
 • Тежина: 135 грама
 • 4.3-инчен екран со технологија Super AMOLED со резолуција WVGA од 480 x 800 пиксели
 • 1,5 GHz процесор со четири јадра
 • 1 GB RAM меморија
 • 5 мегапикселни задни и 2 мегапикселни фотоапарати
 • Внатрешно складирање од 8 GB од кои можеме да користиме само нешто повеќе од 4 GB, иако тоа воопшто не загрижува бидејќи можеме да користиме картичка microSD
 • Батерија од 1.900 mAh што ќе ни понуди опсег од 1 до 11 часа
 • Оперативен систем Android 5.1 Lollipop

Samsung

Во моментов Samsung не потврди датум за лансирање на овој мобилен уред, ниту ја потврди неговата официјална цена, иако е повеќе од веројатно дека наскоро ќе дебитира на пазарот. Што се однесува до цената, треба да се замисли дека нема да биде превисока и не смееме да заборавиме дека се соочуваме со влезен смартфон кој мора да се натпреварува со други слични терминали кои се продаваат по многу ниска цена на пазарот.

Дали мислите дека мобилен уред како овој Samsung Galaxy J1 Ace Neo може да има турнеја на пазарот?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.