Паметни звучници да даваат за Божиќ

Паметните слушалки се веќе важен дел од производите што се продаваат секој ден, толку многу што станаа еден од најпродаваните производи во продажните места како што е Амазон. Во оваа прилика и како што ја поминавме практично цела година во тестирање на производи од овој тип, Ви донесуваме компилација со најпрепорачаните паметни звучници што треба да ги подарите на Божиќ, ќе го промашиш? Не треба да купувате паметен звучник без претходно да го поминете овој дефинитивен водич што го подготвивме за вас, продолжете затоа што сигурно ќе завршите да дадете еден (или ќе го добиете).

Најмал звучник: Ехо точка (со часовник)

Започнуваме со најмалите, поради нивниот сооднос на цените, тие обично се првите што се земаат предвид, Иако, како што ќе видиме подоцна, ќе видите дека за малку повеќе (па дури и за иста цена) обично наоѓаме прекрасни предлози. Започнуваме со Amazon Echo Dot и неговата алтернатива со вграден часовник, производ што неодамна го анализиравме и кој нè остави многу изненадени, ако не поради неговата звучна моќ (најлошото на списокот во овој случај), но заради неговата разноврсност, цена и можности, ви го оставаме видеото за да погледнете во нашата анализа:

Ехо точката од 3-та генерација не е аванс во однос на претходната верзија, но моделот што вклучува часовник е нешто поинтересен и на овој начин ќе можеме да го користиме како будилник на ноќната маса и ова е повеќе отколку интересна идеја. Од 34,99 евра искористувајќи го Божиќниот попуст И тоа го прави многу интересен производ, фокусиран на репродукција на подкасти или радио, без премногу квалитет и звучна моќ. Компатибилен е со Алекса, виртуелниот асистент на Амазон.

Најмногу разноврсна: Паметен звучник разбуди се

„Енерџи Систем“ веќе некое време го користи својот памет на „Паметни звучници“ за демократизација на производите што имаат виртуелен асистент „Амазон“, „Алекса“, анализиравме некои од нејзините производи во оваа куќа, а еден од најновите е токму Паметниот звучник се буди од „Енерџи Систем“ нудејќи тони можности, имаме 5W Qi полнач, 10W USB, будилник и паметен звучник во еден производ Се разбира, малкумина ќе понудат толку многу функции во толку малку простор, а со овој паметен звучник Wake Up од Energy Sistem можете да ги замените скоро сите апарати на вашата ноќна маса.

Овој комплетен уред Чини 79,90 евра и на Амазон и на официјалната веб-страница од Енерџи Систем. Искрено, го најдов како еден од нај изненадувачките производи за оваа 2019 година во однос на разноврсноста, имаме стерео звучник способен целосно да ја пополни просторијата со нормална големина и секако компатибилноста со Амазон Алекса, Spotify Connect, AirPlay и сите оние дополнителни придобивки што би ги очекувале од ваков уред. Дефинитивно е една од најинтересните опции што ќе ја видите во ова упатство.

Најдобар паметен звучник за почеток: Ехо 3

Исто така, имавме можност, како би било поинаку, да ја тестираме 3-та генерација на Amazon Echo, која наследи многу од својот постар брат, Amazon Echo Plus, освен некои многу диференцирани карактеристики како што е функцијата Zigbee што ќе овозможи ние да го користиме како центар за додатоци. Овој звучник на Амазон го доби своето најголемо ажурирање, всушност порасна во големина, но не престана да биде доста удобен, пренослив и минималистички. Сепак, она што не изненади пред сè, е случајно фактот дека неверојатно се подобри во однос на моќноста и јасност на звукот.

Без дефицит на Амазон Ехо во оваа одлика, реалноста е дека оваа трета генерација од 69,99 евра за овие датуми (99,99 евра во вообичаена цена) Тоа е одлична опција за оние кои сакаат да започнат. Доволно е да пуштате музика и да контролирате додатоци на пример од соба.

Најдобар домашен систем: Sonos Beam

El Sonos Beam Од неговото лансирање, тој остана еден од производите што нуди најдобра вредност за парите, а тоа е дека наоѓаме она што по изглед е звучна лента со минималистички дизајн и прв квалитет, но што е многу повеќе од тоа. Освен што работи како секој звучник на Sonos, односно со AirPlay 2, Spotify Connect и секако своја сопствена апликација за да ни понуди моќен и висококвалитетен звук, имаме компатибилност со трите главни системи за управување со паметни домови: Amazon Alexa, Google Home и Apple HomeKit, дефинитивно е кружен производ.

Со квалитетот на неговиот звук е лента за нашиот совршен ТВ, Имаме две бои: црно-бело, можеме да го комбинираме и со други звучници на Sonos за да понудиме поспектакуларен звук ако е можно, сето тоа зависи од тоа каде ги поставивме границите. Овој зрак Сонос има бројни додатоци, дури и да го обесиме на wallид ако сакаме. Од друга страна, тоа е феноменална цена од 375 евра (околу вообичаените 450 евра) што не треба да ги пропуштите.

Најдобра вредност за парите: Sonos One

Sonos ни донесе уште еден производ што не можеме да престанеме да го препорачуваме, сега зборуваме за Sonos One, еден од најкомпактните и најевтините на брендот, но кој е главно оној што им донесе толку голема слава. Добиваме звук кој не само што е моќен, туку и со највисок квалитет за под 200 евра. Имаме како и во сите Sonos: AirPlay 2, Spotify Connect и сопствената апликација заедно со сопствените функции на фирмата за повеќе простории, но многу повеќе.

Sonos One vs HomePod

Зборуваме за паметни звучници, така што овој Sonos One очигледно е компатибилен со Apple HomeKit, со Google Home и со Amazon Alexa. Тој е еден од паметните аудио производи што ни ги дава најдобрите сензации во последниве години и не можеме да престанеме да го препорачуваме сега кога неговата цена Се движи од 189 евра и во белата и во црната верзија. Ако сакате да направите вистински подарок за овој Божиќ со паметен звучник, без сомнение овој Sonos One нема ограничувања во однос на платформата (многу пријателски со iPhone и особено со Alexa).


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)