Паметни одговори на Gmail сега достапни на шпански јазик

Паметни одговори на Gmail достапни на шпански јазик

Услугата за е-пошта на Гугл (Gmail) е еден од најкористените производи на интернет гигантот. Доаѓаше мај. И тимот на Гугл официјализираше нова опција на апликацијата Gmail за Android и iOS. Стануваше збор за одликата „Паметни одговори“, нов начин да одговорите на дојдовните е-пошта.

Сепак, паметните одговори на Gmail беа достапни само на англиски јазик. Сега, два месеци по неговото претставување, одговорните за неговиот развој преку Твитер профилот потврдија дека одликата сега е достапна на шпански јазик.

паметни одговори на gmail на шпански јазик

Според тимот на Гугл, читањето е-пошта при одење е релативно лесно. Сепак, одговарањето на нив на улица е веќе покомплицирана работа. Оттука, најдобриот начин да комуницирате со апликацијата и да бидете попродуктивни е самата апликација да го предложи конечниот одговор.

Една од сликите што ја придружуваат оваа објава добро објаснува од што се состојат овие паметни одговори на Gmail. Очигледно, апликацијата ќе ја 'прочита' содржината на е-поштата и ќе обезбеди до 3 можни одговори. Бидете внимателни, без многу елаборирани одговори, туку тие сакаат да бидат засновани на кратки, јасни и концизни одговори што можеме да им ги испратиме на нашите контакти со еден клик на прстот.

Сега, другите работи што најмногу ни се допаѓаат во врска со новата опција на Gmail е тоа корисникот може да ги уреди одговорите според нивниот вкус. Тоа е, можете да го користите предложениот одговор или да го уредите за да го направите пообемен или со дополнителни информации.

Слично на тоа, тимот на Google е исто така посветен на учење. И паметните одговори на Gmail нема да бидат помалку. Оттука, со текот на времето, апликацијата ќе ги прилагоди предложените одговори. Тоа е, ќе се заснова на вокабуларот што корисникот го користи секојдневно во својот паметен телефон o таблета. Ажурирањето сега е достапно за да можете да го инсталирате на двете мобилни платформи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.