5 паметни телефони со среден опсег кои можат да се пофалат со батерија и цена

Huawei

Да се ​​купи мобилен уред денес е задача што може да биде доста комплицирана и таа е таа бројот на паметни телефони достапни на пазарот е бесконечен и расте скоро секој ден. Некои од аспектите во кои најчесто се поставуваат корисниците при изборот на нивниот нов терминал е главно цената и исто така дека тие имаат добра батерија што им овозможува да ја користат без премногу мерки на претпазливост. Покрај тоа, многу од вас секогаш нè прашуваат дали е способен да го надмине денот на автономијата, нешто што не многу терминали го постигнуваат со интензивна употреба.

Денес и за да ви го олесниме животот малку полесно, решивме да создадеме А. мала листа во која ќе ви покажеме 5 смартфони со оперативен систем Андроид, со добра цена и со огромна батерија што ќе ви обезбеди да уживате во вашиот нов мобилен телефон во текот на денот, па дури и малку подолго.

Пред да започнеме, сакаме да разјасниме дека цените што ќе ги видите во оваа статија, најдовме добри цени, но ако тие се преголеми за вашиот буџет, можете да погледнете во статијата „7 паметни телефони што можете да ги купите за помалку од 100 евра“ што го објавивме пред неколку дена и тоа сигурно многу ќе ви помогне.

Xiaomi Redmi Note 4G

XiaomI

Xiaomi Од своето основање на пазарот на мобилни телефони, се карактеризира со тоа што на корисниците им нуди мобилни уреди со многу конкурентни цени и исто така со повеќе од извонредни спецификации. Јасен пример за ова е ова Xiaomi Redmi Note 4G тоа нема да остави скоро никого незадоволен од вкупното осигурување.

Следно, ќе ги разгледаме неговите главни карактеристики и спецификации;

 • Димензии: 154 x 78.7 x 9.5 mm
 • Тежина: 180 грама
 • 5,5? IPS екран (1280 x 720 пиксели)
 • Процесор: Qualcomm Snapdragon 400 на 1.6GHz (MSM8928)
 • GB RAM меморија 2
 • Задна камера од 13MP со LED блиц, снимање f / 2.2 и 1080p
 • 5MP предна камера
 • 8 GB внатрешна меморија што може да се прошири со микро SD картичка до 64 GB
 • 3100mAh батерија
 • 4G LTE (верзии TD-LTE и FDD-LTE), WiFi 802.11 b / g / n, Bluetooth 4.0 и GPS
 • Андроид 4.2 оперативен систем со слој за прилагодување MIUI v5

Неговата батерија е како што веќе замислувавте една од нејзините јаки страни, а тоа е дека иако „само“ достигнува 3.100 mAh, тоа ќе ни даде повеќе од интересна автономија што ќе го направи преку ден. Неговата цена е друга силна точка на овој терминал на кинескиот производител и тоа е дека можеме да го купиме за само 139 евра.

Можете да го купите Xiaomi Redmi Note 4G преку Амазон Не се пронајдени производи.

Meizu M2 Белешка

Meizu

Meizu е еден од оние кинески производители кој во последно време успева да добие основа на пазарот на мобилни телефони и тоа го прави со лансирање на добри и моќни телефони.

El Meizu M2 Белешка Денес што ви покажавме е еден од нив, а тоа е дека за нешто помалку од 200 евра можеме да добиеме терминал со повеќе од интересни карактеристики и спецификации, уреден и забавен дизајн. Секако дека има и батерија што нема да обезбеди долга автономија од 3.100 mAh.

Ова се главните спецификации на Meizu M2 Note;

 • Димензии: 150,9 x 75.2 x 8.7 mm
 • Тежина: 149 грама
 • 5,5 инчен IPS екран. Резолуција од 1080 на 1920 пиксели
 • Процесор: Mediatek MT6753 1,3 Ghz осум-јадрен чип
 • 2 GB RAM меморија
 • Камери: главна камера од 13 мегапиксели. Бленда F / 2.2. Пред 5 мегапиксели, бленда f / 2.0.
 • Сензори CMOS на Samsung.
 • 16 0 32 GB внатрешна меморија може да се прошири преку microSD картичка
 • Батерија: 3.100 mAh
 • Други податоци: Двојна SIM-картичка

Можете да го купите Meizu M2 Note преку Амазон ТУКА.

Чест 4X

чест

Чест, подружница на Huawei успеа да изненади огромен број на корисници со своите паметни телефони, со намалена цена, но со спецификации што треба да означуваат повисока цена.

Овој Honor 4X е моќен фаблет, кој не се мери според стандардите за дизајн на Honor 6 или Honor 6 Plus, но може да биде одлична опција за сите оние кои бараат терминал со голем екран и автономија што ни овозможува достигнете го крајот на денот без апсолутно никаков проблем.

Ова се главните карактеристики и спецификации на Honor 4X;

 • Димензии: 152.9 x 77.2 x 8.65 mm
 • Тежина: 170 грама
 • 5,5 инчен IPS екран со резолуција од 1280 x 720 пиксели
 • Процесор: Кирин 620 окта јадро 1,2 Ghz Cortex A53 и 64-битна архитектура
 • GB RAM меморија 2
 • Задна камера од 13MP и предна 5MP
 • 2 GB RAM меморија
 • 8 GB внатрешна меморија, може да се прошири со microSD
 • Батерија од 3000 mAh
 • Bluetooth 4.0
 • WiFI 802.11 b / g / n
 • Двојна SIM и 4G
 • Андроид 4.4 оперативен систем со слој за прилагодување EMUI 3.0

Во поглед останува тоа се соочуваме со повеќе од интересен терминал што можеме да го набавиме за интересна цена. Можеме да ви кажеме дека секој паметен телефон на Honor може да биде опција бидејќи повеќето имаат ниска цена и голема автономија.

Honor 4X можете да го купите преку Амазон ТУКА.

ASUS Zenfone Max

ASUS

Сите од нас некогаш сонувале да имаат паметен телефон со огромна батерија што ќе ни овозможи, на пример, да не го полниме неколку дена. Тој сон сега е реалност со него ASUS Zenfone Max што ќе ни понуди а батерија од ништо повеќе и ништо помалку од 5.000 mAh.

Сè уште не успеавме да видиме официјални бројки за автономијата што таа ќе ни ја понуди, што сигурно ќе биде огромно, но веднаш штом ќе се појави во продажба во октомври, сигурно ќе ги натераме да ви ги понудат и да видиме дали е вреди да се купи овој паметен телефон со банка на душата на моќта.

Ова се главните карактеристики и спецификации што веќе ги знаеме за овој ASUS Zenfone Max;

 • 5.5-инчен екран со заштита од Gorilla Glass 4
 • Процесор: Quad Core Snapdragon 410 1,2 GHz
 • 2 GB RAM меморија
 • 8 или 16 GB внатрешна меморија може да се прошири до 128 GB со microSD картички
 • Задна камера од 13 мегапиксели со f / 2.0, блиц со реален тон и ласер со автоматски фокус
 • Предна камера од 5 мегапиксели со f / 2.0 и широк агол на леќи од 85 степени
 • 5000mAh батерија
 • Други: 4G LTE / 3G HSPA +, Wi-Fi 802.11 b / g / n, Bluetooth 4.0, GPS
 • Андроид 5.0 шекерче оперативен систем со Зен UI 2.0

Неговата цена засега е непозната, иако треба да се очекува дека не е многу висока за да предизвика уште поголем интерес на пазарот. Beе има и премиум верзија на терминалот со дизајн со повнимателни завршувања и претпоставуваме дека тој може да има повисока цена од најосновната верзија. Во октомври кога овој ASUS ќе се најде во продажба, можеме да ги расчистиме сите сомнежи и исто така да го тестираме во длабочина.

Huawei Ascend G7

Huawei Ascend G7

Пред неколку дена веќе го анализиравме овој Huawei Ascend G7 дека Бевме пријатно изненадени од многу работи, но пред се од неговиот дизајн и автономија што нуди. Неговата цена е исто така уште една од предностите на овој терминал, кој и покрај тоа што беше на пазарот веќе некое време, продолжува да има добри бројки за продажба.

Подолу можете да ги видите сите спецификации на овој Huawei Ascend G7;

 • Димензии: 153.5 x 77.3 x 7.6 mm
 • Тежина: 165 грама
 • 5.5 инчен HD екран
 • Процесор: Quad Core ARM Cortex A53 на 1.2GHz
 • 2 GB RAM меморија
 • 16 GB внатрешна меморија
 • Задна камера од 13MP F2.0 / предна 5MP
 • 3000mAh батерија
 • Поддршка за 4G LTE
 • Оперативен систем Android 4.4 KitKat + Emotion UI

Како што веќе рековме, и покрај фактот дека станува збор за смартфон кој се појавува на пазарот веќе некое време, тој не им одзема дел од новитетите што стигнуваат на пазарот. Исто така, се надевам дека можеме да го купиме за повеќе од интересна цена.

Уште еднаш мора да кажеме дека Huawei има широк каталог на мобилни уреди на пазарот, од кои повеќето ги исполнуваат карактеристиките на добра цена и автономија. АКО овој Huawei Ascend G7 воопшто не ве убедува, можеби друг терминал од кинескиот производител може да ве убеди.

Huawei Ascend G7 можете да го купите преку Амазон ТУКА.

Ова се 5-те паметни телефони што ги избравме денес за оваа листа во кои најважни простории беа автономијата и цената. Сигурно има многу други терминали кои ги исполнуваат, но немаше простор за секого и не сакавме списокот да биде бесконечен. Секако, не сакаме да ја пропуштиме можноста да размислите кој е оној кој најмногу ви се допаѓа од паметните телефони што ви ги претставивме и пред сè да ни кажете кои други опции ги познавате на пазарот.

Дали мислите дека цената и автономијата се два од основните аспекти што треба да ги има паметниот телефон?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.