6 смартфони подобри од iPhone 6S кои исто така се многу поевтини

Јаболко

Пред неколку дена Apple го претстави нов iPhone 6S на настан што се одржа во градот Сан Франциско. Следниот петок, овој мобилен уред од Купертино ќе се појави на пазарот на официјален начин и покрај неговата цена, има убедлив успех, уверен од многу причини. Како и да е, на многумина како мене им се чини вистинска микроилегија да купат iPhone со апсолутно преголема цена и кога На пазарот има многу подобри терминали во однос на перформансите и кои исто така може да се купат за скоро половина евра од кои вреди iPhone.

Свесен сум дека овој напис ќе генерира голема полемика меѓу сите оние кои ги бранат iPhone и Apple пред сè, и оние кои размислуваат како мене. Во добро и во лошо, некој сигурно се осмелил да го направи овој напис, а јас сум избран, затоа еве.

Отворете ги широко очите и како што секогаш велам, извадете хартија и молив ако сакате да забележите затоа што следно ќе ви покажам 6 смартфони подобри од iPhone 6S кои исто така се многу поевтини.

Еден плус 2

OnePlus

El OnePlus 2 Можеби не беше тоа што сите очекувавме, но нема сомнение дека сепак станува збор за паметен телефон од висока класа, кој може да биде на висина на мобилните уреди на „Епл“, со многу пониска цена. Како што рековме, можеби очекувавме повеќе од овој нов паметен телефон OnePlus, но ќе мора да почекаме за подобра пригода. Засега ви ги оставаме главните спецификации на овој OnePlus 2;

 • Димензии: 151.8 x 74.9 x 9.85 mm
 • Тежина: 175 грама
 • 5.5-инчен IPS-NEO 1080p екран и контраст од 1500: 1
 • Процесор Snapdragon 810 v2.1 и графички процесор Adreno 430
 • 3/4 GB DDR4 RAM меморија
 • 16/64 GB внатрешна меморија
 • Задна камера од 13MP f / 2.0 со OIS и ласерски фокус (0.2 секунди, според OnePlus) и 5MP напред
 • Батерија од 3300mAh (без брзо или безжично полнење)
 • Оперативен систем Андроид 5.1 лижавче со слој за прилагодување на оперативен систем за кислород

Штом ќе се прегледаат главните карактеристики и спецификации, можеме да го сфатиме тоа Иако не она што очекувавме дека се соочуваме со вистински beвер.

Може да откриете како да купите OnePlus 2 без покана преку Оваа статија.

LG G4

LG за неколку години стана една од најголемите референци на пазарот на мобилни телефони благодарение на своите моќни терминали. Откако LG G2 беше лансиран на пазарот, видовме само подобрувања во секој поглед до лансирањето на ова LG G4 тоа кулминира со месеци работа.

Ако не сме подготвени да го потрошиме тоа што чини iPhone 6S, Овој LG G4 несомнено може да биде одлична опција која далеку ги надминува, и според мое мислење, мобилните уреди на Apple.

Подолу можете да ги видите главните карактеристики и спецификации на овој LG G4:

 • Димензии: 148 × 76,1 × 9,8 мм
 • Тежина: 155 грама
 • Екран: 5,5 инчи IPS со резолуција од 1440 × 2560 пиксели
 • Процесор: Snapdragon 808, 1,8GHz 64-јадрен, XNUMX-битен
 • RAM меморија: 3 GB
 • Внатрешно складирање: 32 GB како можност за проширување преку картички microSD
 • Камери: 16 мегапиксели задни со ласерски авто-фокус, OIS 2 f / 1.8. Предна камера од 8 мегапиксели
 • Батерија: 3.000 mAh
 • Оперативен систем: Android Lollipop 5.1

Овој LG G4 можете да го купите преку Амазон од ТУКА.

Meizu MX5

Meizu

Од империјата на изгрејсонцето добиваме многу паметни телефони, некои со огромен квалитет и цени што се многу пријатни за секој џеб. Една од нив е ова Meizu MX5 дека за многумина е еден од најдобрите терминали на пазарот и за неколкумина е многу подобар терминал од кој било iPhone што можеме да го најдеме на пазарот денес.

Прво на сите, ние ќе ги разгледаме нивните главни карактеристики и спецификации;

 • Димензии: 146 x 74.6x 7.9 mm
 • Тежина: 149 грама
 • Екран: 5.5-инчен Super AMOLED панел FullHD (1.920 × 1.080 пиксели).
 • Процесор: Mediatek Helio X10, 64-битен Mediatek со осум јадра на 2.2 GHz
 • RAM меморија: 3 GB.
 • Внатрешна меморија: 16 GB простор, може да се прошири со MicroSD до 128 гигабајти.
 • Главна камера: 20.7 MP сензор способен за снимање видео на 2160p. Ласерски фокус и блиц двоен тон.
 • Предна камера: Пет мегапиксели на 1080p.
 • Батерија: капацитет од 3150 mAh. Компатибилен со брзо полнење на mCharge. Способен за полнење до 25% за само 10 минути.
 • Софтвер: Flyme оперативен систем базиран на Android 5.0.1 шекерче.
 • Поврзување: LTE-4G, Bluetooth, WiFi 802.11 AC.
 • Други: Двоен Сим. Читач на отпечатоци од MTouch 2.0

Нема сомнение дека се соочуваме со таканаречен смартфон од висока класа, со многу сочна цена и дека според мене може да се спротивстави на новиот iPhone 6S без никаков проблем.

Може да го купите овој Meizu MX5 преку Амазон од ТУКА.

Подолу, во оваа табела ви ги покажуваме карактеристиките и спецификациите на iPhone 6S заедно со оние од 3-те терминали што штотуку ги видовме:

IPHONE 6S ПЛУС ONEPLUS 2 LG G4 MEIZU MX5
ЕКРАН 5,5 ″ IPS LCD 5,5 »IPS LCD 5,5 »HD-IPS LCD  5,5 »Супер АМОЛЕД
РЕШЕНИЕ 1920 x 1080 (401ppi) 1920 x 1080 пиксели (401 ppi) 2560 x 1440 пиксели (534 ppi) 1920 x 1080 (401ppi)
ПРОЦЕСОР Двојно јадро од 2 GHz Окта-јадро 1,8 GHz Hexa-јадро 1,8 GHz Окта-јадро 2.5 GHz
RAM меморија 2 GB 4 GB 3 GB 3 GB
ВНАТРЕШНА меморија 16 GB 64 GB 32 GB 32 GB
Комори 12MP / 5MP 13MP / 5MP 16MP / 8MP 20,7MP / 5MP
БАТЕРИЈА 2915 mAh 3300 mAh 3000 mAh 3150 mAh
ЦЕНА 849 € 399 € 466 € 404 €

 

BQ Aquaris M5

Шпанската марка BQ успеа да ги стори работите многу добро, спокојно и пред се нудејќи им на корисниците интересни терминали, по многу ниска цена. Ова го направи еден од референтните производители на пазарот денес и дека неговите паметни телефони имаат големо мислење од корисниците.

ова BQ Aquaris M5 е јасен пример за добрата работа и е тоа 360 евра Може да се здобиеме со многу моќен терминал со одлики на кои нема на што да му завидуваат на кој било друг мобилен уред, вклучително и на новиот iPhone 6S.

Подолу можете да ја видите главната карактеристики и спецификации на овој BQ Aquaris M5;

 • 5? IPS LCD екран со резолуција FullHD (Квантна боја +) и 440 dpi
 • Процесор Octa Core Qualcomm Snapdragon 615 1.5GHz
 • RAM меморија: 2 GB / 3 GB
 • Камера: 13MP заден (Sony IMX214) и 5MP напред
 • Внатрешна меморија: 16 GB (може да се прошири со microSD картичка до 32 GB)
 • 3.120mAh батерија
 • Оперативен систем: Android Lollipop 5.0.2
 • Двојна сим
 • Поврзување: 5G, WiFi b / g / n, Bluetooth 4.0, GPS + Glonas, NFC и OTG

Овој BQ Aquaris M5 можете да го купите преку Амазон од ТУКА.

Xiaomi Mi4

Xiaomi

Во оваа листа секако Не можев да пропуштам ниту еден паметен телефон Xiaomi. И дали кинескиот производител ни нуди интересни и моќни уреди со цена многу пониска од кој било iPhone.

Тука ви ги покажуваме спецификациите за ова Xiaomi Mi4 за да можете да бидете свесни за нејзината моќ и да ги замислите перформансите што може да ви ги понуди:

 • Процесор: Qualcomm Snapdragon 801 Quad Core на 2.5 GH
 • RAM меморија: 3 GB
 • Екран: 5 ”FullHD 1920 x 1080 пиксели со OGS технологија.
 • Внатрешно складирање: 16/64 GB, во зависност од моделот.
 • Батерија: 3.080 mAh.
 • Оперативен систем: Android Kit Kat со Miui V6
 • Камери: заден фотоапарат Sony 13MP f / 1.8 со снимање на видео 4K и предна камера Sony 8MP f / 1.8 80º
 • Поврзување: Wi-Fi, Bluetooth 4.0, LTE и GPS
 • Цена: 399 УСД

Овој Xiaomi Mi4 можете да го купите преку Амазон од Не се пронајдени производи.

Moto X 2014 година

Моторола

Конечно затворете го списокот ова Moto X 2014 изработен од Motorola И дека иако може да биде чекор под сите терминали што ги видовме досега, може да го стигне секој iPhone без никаков проблем, или барем така мислам.

Тука ви ја покажуваме главната карактеристики и спецификации на овој Moto X 2014.

 • Димензии: 140.8 x 72.4 x 9.9 mm
 • Тежина: 144 грама
 • 5.2-инчен супер AMOLED екран FullHD 1920 × 1080
 • Процесор Qualcomm Snapdragon 801 (MSM8974AC) QuadCore 2.5GHz
 • 2GB RAM меморија
 • 16 GB или 32 GB простор за складирање
 • Задна камера од 13MP f / 2.25 Sony IMX135 со двоен LED блиц со прстен / предна 2MP
 • 2300mAh батерија со брзо полнење (8h употреба со 15 мин)
 • Андроид 4.4.4 KitKat оперативен систем

Нема сомнение дека станува збор за високо-квалитетен паметен телефон кој ќе ни понуди повеќе од доволно перформанси и моќ. Неговата цена уште еднаш нема никаква врска со онаа на iPhone 6S.

Можете да го купите овој Moto X 2014 преку Амазон ТУКА.

Подолу, во оваа табела ви ги покажуваме карактеристиките и спецификациите на iPhone 6S заедно со оние од 3-те терминали што штотуку ги видовме:

IPHONE 6S BQ AQUARIS M5 XIAOMI MI4 МОТО Х 2014
ЕКРАН 4,7 ″ IPS LCD 5 ″ IPS LCD 5 ″ IPS LCD  5,2 ″ AMOLED
РЕШЕНИЕ 1334 x 750 (326ppi) 1920 x 1080 пиксели (441 ppi) 1920 x 1080 пиксели (441 ppi) 1920 x 1080 пиксели (424 ppi)
ПРОЦЕСОР Двојно јадро од 2 GHz Окта-јадро 1,5 GHz Quad-core 2,5 GHz Quad-core 2.5 GHz
RAM меморија 2 GB 3 GB 3 GB 2 GB
ВНАТРЕШНА меморија 16 GB 32 GB 16 GB 16 GB
Комори 12MP / 5MP 13MP / 5MP 13MP / 8MP 13MP / 2MP
БАТЕРИЈА 1715 mAh 3120 mAh 3080 mAh 2300 mAh
ЦЕНА 739 € 360 € 310 € 369 €

Како што рековме на почетокот на статијата, свесни сме дека овој напис ќе генерира голема полемика меѓу бранителите и критичарите на iPhone, но она што не го сакаме е дека оваа полемика завршува со навреди и експлозивни и ако е во интересна дебата. За да го започнете или продолжите, можете да го искористите просторот резервиран за коментари или да ни го испратите вашето мислење преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.

Дали мислите дека некој од паметните телефони што ги прегледавме денес е над iPhone 6S според перформансите и спецификациите?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

30 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Јук Ламат dijo

  Мех, тие би можеле да бидат поевтини и уште подобри спецификации, тие никогаш нема да го победат јаболкото ...

  1.    Виламандос dijo

   Мислам дека зависи многу од секој корисник, не мислиш?

   Честитки!

 2.   Рони dijo

  Ниту еден паметен телефон не е подобар од iPhone 6s и помалку bq и еден плус два ???

  1.    Виламандос dijo

   Имаме многу различни мислења. Дали сте 100% сигурни во она што го зборувате?

   1.    Илијасаул dijo

    Користев неколку Андроид смартфони со години и им помагав на скоро целото семејство и пријатели да ги изберат своите терминали, секој со своите вкусови секогаш ми кажува што чувствувам на крајот, секогаш менувам брендови од различни причини, Самсунг неговиот интерфејс е ужасно, дизајнот на Сони е многу нескротлив, итн, итн, lg g2 ме убеди некое време, но сите паѓаат во иста работа, стануваат бавни, неорганизирани, добиваат илјада вируси, депресираат за неколку месеци и дека И покрај толку многу спецификации, многу малку се корисни затоа што системот е лош и вие го знаете тоа поради диверзификацијата, не сакам да зборувам за камерата затоа што, без оглед на мегапикселите, скоро никој не е задоволен од фотографиите што ги прават ... Додека не купам iPhone 5s и никогаш нема да се вратам на апликациите за Android со фотографии со квалитетен флуид што ако ми се допаѓа убав дизајн, малку по малку тоа го пробуваат моите пријатели и семејството? И ги фасцинира, вистина е дека е скапо, но за време на продажба на нешто што едноставно го сакате не се амортизира, треба да го видите заедничкото корисничко искуство што е тип на потрошувач што го движи пазарот не од гик со спецификациите, туку затоа што секоја андроид компанија на крајот губи, а Епл крева ??

    1.    Жозе dijo

     Haveе имате различни мислења, но тој ги користел истите ваши аргументи, ниту еден. И не, спецификациите на хартија кога се споредуваат со iPhone не се солиден аргумент.

 3.   Рони dijo

  Ниту еден паметен телефон не е подобар од iPhone 6s и помалку bq и еден плус два ??? iPhone-от со свој екосистем е најдобар од сите

 4.   Каперкаили dijo

  Вие го избркате Рони е чисто ѓубре. „Ајфон“ што ви го продаваат мотоциклот е мобилен телефон од средна категорија по висока цена, само заради јаболкото

  1.    Хуан Колила dijo

   Немој да кажуваш дека iPhone е паметен телефон од среден опсег кога секоја година ќе пукне Топ 1 во реперите, да беше „чисто ѓубре од среден опсег“, Самсунг немаше да ги копира боите и имињата на моделите, Меиз да ги копира дизајните, Qualcomm ги проголта своите зборови за скок до 64 бита, што сега е нов стандард, Google го плагијат читачот на отпечатоци на паметниот телефон, Huawei го плагијат Force Touch (со болни резултати) и оние што остануваат да бидат вметнати и многу повеќе ...

   Мојот заклучок е, iPhone (6, 6s ..) не е најдобар во светот, но тој е еден од најдобрите, јасно е дека секој ќе има свој вкус и преференции, јас исто така прифаќам дека iPhone-ите се прескапи (оправдани ако зборуваме за маркетинг стратегии), но iPhone-ите не се ѓубре или среден опсег, тие се премиум смартфони, врвни и најдоброто од ова.

 5.   Мрјац dijo

  Јас серам на јаболкото

 6.   Nelson dijo

  Пријател… Само девалвираното железо не го прави мобилниот телефон подобар. Да, објасни ми како iPhone работи подобри и побрзи апликации со 1/3 од спецификациите на овие IPhone CLONES? Едноставно, пријателе ... се нарекува интеграција на ГОДИНИТЕ HW и SW, што сè додека другите продолжат да користат Android, тие ќе продолжат да бидат клонови на светот на паметните телефони.

 7.   Александар dijo

  Секој со својата тема… .. но она што го смирувам со мојот S6 Edge astвер, 80% полнење за 1/2 час проверено, камера за 2 секунди… и со Андроид секогаш… лошо искуство со iPhone 4s …… Што јас може да се каже е дека луѓето не знаат дека верзиите на iPhone оперативниот систем постојано се менуваат и не-новата опрема застарува, а тоа е бизнисот со јаболка, во Андроид ситуацијата е поинаква, имате голем број модели за избор. и со добри карактеристики и тие не те принудувај да ја смениш верзијата на ОС… .. што ако секој ќе знае што прави со своите пари и во работи со вкус нема ништо напишано

 8.   Хуанфран dijo

  Јадра од газилион, тони RAM меморија, 4K дисплеи ... И, корисничкото искуство е секогаш многу полошо од оној на iPhone и неговиот iOS

  Неконтролираната моќ е бескорисна, како што се вели во рекламата, а денес iPhone со своите најскромни спецификации ги остава сите свои противници на Android во гаќички.

  Многу побрзо, постабилно и посигурно.
  Унијата помеѓу хардверот и оперативниот систем IPhone го прават телефонот на купертино далеку над сите други андроиди во однос на искуството.

  Многу андроид луѓе патуваат на IOS, јас знам многу малку што одат на андроид и остануваат

 9.   Дејвид dijo

  Секако, затоа iPhone 4s има ажурирање на iOS 9, тим што беше претставен не помалку од 2011 година, пред 4 години. Колку Samsung ќе го ажурира вашиот Galaxy S6, една година? Сè уште имате среќа и ажурирајте ги два.
  Полуживотот на ажурирањата на кој било iPhone е двојно поголем од кој било андроид.

 10.   Марио dijo

  Ќе видиме. Не е телефонот, туку е компатибилноста со компјутерите и таблетите. пример за илјада можам да одговорам на мобилниот од компјутерот Mac или од ipad. Исто така, сигурноста на софтверот и хардверот од истата марка

 11.   Мигел dijo

  Нема подобар паметен телефон од јаболкото, без оглед колку Самсунг сака да го надмине и другите нема начин да имате iPhone во рака и да уживате во сопствениот iOS софтвер и квалитетот што нивниот AppStore ви го нуди најдобриот на светот , што и да кажат корисниците. незадоволен од андроид кој мора да остане со андроид затоа што многумина не можат да имаат iPhone Самсунг мора да ги смени сите постапки на софтверот затоа што Apple ја доби судската постапка Samsung ги прекрши патентите за јаболка и сега мора да се промени да може да продолжи со продажба на телефони со лоша копија.

 12.   Монини dijo

  Кои глупости на борби се подобри и полоши имам андроид и половен iphone не е потребно да се биде богат и еден ден имам еден и друг ден и решен

 13.   Осто dijo

  Не е исто да работиш 400 апликации (што е одлично) со 2.5 Ghz, отколку да работиш од 3 до 1.5 Ghz ... Не е дека iPhone е супер супер, туку дека немаат многу што да се убијат со ... додека Андроид, ние ги вчитуваме нашите терминали со сè што сакаме, очигледно го жртвуваме нивниот HW, лоша практика што нема никаква врска со познатата ИНТЕГРАЦИЈА (што е исто и во двата случаи, тогаш очигледно, ако нема интеграција, не би се споредувале со Андроид, туку против МС) ... така, не цртај работи, Iphone е поскап од едноставни маркетинг причини (ексклузивитет (тие го ставаат оној што останал)) и може да дојде до „изведба подобро “со помалку HW бидејќи има помалку да се работи ... едноставно!

  1.    Хуан Колила dijo

   Не можам повеќе да се согласувам со вас, да започнете да вчитувате одреден број апликации не зависи од фреквенцијата на процесорот (GHz), туку од количината на RAM меморија и за да продолжите, ќе ви кажам дека iPhone најде 1 GB повеќе од Огромното мнозинство на Андроид терминали со 3, ако сакате да потрошите толкава количина ресурси за да го сторите истото или помалку таму, iPhone 6s има 2 GB RAM меморија, почекајте да ги видите нашите прегледи и ќе видите како целиот паметен телефон пазарот се јаде со 3 и 4 GB, со 8-јадрени процесори и други, што служи само за да се користи повеќе енергија и да се трошат повеќе материјали.

 14.   Хари dijo

  Мислам дека галаксијата s6 треба да биде вклучена и во нормална и во работ (закривен екран). Ова го велам затоа што ми дадоа можност да го пробам iPhone 6 (мислам дека нема многу разлика со 6 S) за еден месец и galaxy s6 edge за уште еден месец и Самсунг победи со голем удар на екранот, камера, времетраење и брзина на полнење на батеријата, брзина на обработка на информации, едноставност, итн.

 15.   Енрике Адам Гонзалес dijo

  Лилијана Ортега Мартинез

 16.   Fran dijo

  Тие удвојуваат процесор, двојна камера, тројни мегапиксели и гледаат кој снима забавно 240fps на 720p, не како 6-те, туку 6-те.

  И не е сè процесори и рам, да видиме кој собира аудио сет (DAC + засилувач) како што направи Apple уште од првиот iPhone. Само meizu можеше да го засенчи со mx4 pro наваму. Од причина, тоа беше кинески конкурент во времето на првите iPod-и.

  Имав андроид и iOS. Ја сакам слободата на андроид, но во денешно време дури и петардата Ајфон 4 има аудио карактеристики што ниту мобилните телефони од 300е па наваму.

 17.   Марко Аргандоша dijo

  И дека тие не го спомнаа huawei ascend mate 7 (веќе нешто минато, но моментално). Ајфон 6С е бебе од дојка. Додека iOS сè уште учи да користи формат на фаблет и камери од 12MP, со андроид управувам со поврзаните уреди со говорни команди каде и да сум. Само тоа покажува колку е застарен iOS и колку се фанатични неговите луѓе. Генерално, тие дури немаат пристојна тастатура (нема низа броеви заедно со буквите) и се колнат дека е корисна. Како и да е. На секоја своја тема.

 18.   Скурдо dijo

  Да видиме ... дека во спецификациите тие се подобри не значи дека воопшто се подобри телефони од iPhone 6s.

  Инаку, имам Android и работам во овој сектор, не го сакам Ios поради неговиот затворен систем, но морам да признаам дека е многу добро завршен терминал и оптимизиран до максимум. или со својот хардвер, не заради поголема моќност е подобар од друг ... мора да се демонстрира на дневна основа.

  И таму го имаме Iphone ... со неговата камера од само 8 или 13mpx наспроти сите останати ... неговиот екран, оптимизацијата на апликацијата и многу повеќе ...
  Напротив, можеме да го сториме само тоа што ни го дозволува Apple ... и тука влегува големото богатство на андроид.

  одличниот терминал Lg g4, но уништен од батеријата ...

  Mi4 терминал веќе не се користи .. бидете внимателни, но многу добри и моќни, но јас би ставил Mi Note Pro ...

  Mx5 со неколку пропусти во својот Flyme

  One Plus сè уште е малку зелена и естетиката не е многу внимателна во однос на неговата конкуренција ...

  Bq многу добра компанија стои многу внимателна кон своите клиенти, но квалитетот на материјалите не се споредува.

  Патем, јас сум про Android, но признавам дека не можете да споредувате терминали толку различни ... и јас правам сè, од мојот Meizu mx5 и наскоро u Redmi Note 2

  Со почит

  1.    Виламандос dijo

   Се согласуваме со Скурдо дека iPhone е многу добар терминал, не сум кажал поинаку. Сепак, мислам дека има подобри или еднакви квалитетни паметни телефони за многу пониска цена.

   Честитки!

 19.   Дани dijo

  ???? Тоа е како да споредувате Тојота со Мерцедес бенз, дали е овој напис шега? Каде се камерите? Хахаха мора да имате храброст да кажете дека телефонот или кој било телефон е подобар од iPhone или производ од Apple, навистина како ќе споредувате Toyota со Mercedes benz? Apple е Ферари и Мерцедес Бенц на телефони и производи, други предмети беа Тојота Хјундаи и други срања, јас користев Андроид и iOS и навистина ништо како Епл!

 20.   Дафт dijo

  Тој телефон има повеќе рам, на пример, не го прави подобро едноставно помалку ефикасен. Секој уред има архитектура, мобилните телефони на „Епл“ имаат ист рам и работат прекрасно, затоа е добро структуриран. Исто така, да не ја споредуваме пластиката со алуминиумските 6000 и 7000 работи се такви какви што се.Епл е бренд за привилегирани луѓе и кој се мачи да види што сториле со своите животи.

 21.   Дани dijo

  Дали знаете како е да се има iPhone 5S откако излезе? И сè уште го имам, зошто е сè уште моќен како првиот ден кога го извадив од кутијата? Продавам телефони за единственото нешто за што служат тие чинади и тие ефтини копии на андроид и нивните глупости е да им го продадам на будали мислам дека колку и да е подобар андроид, тој мора да чини максимум 100 евра и е премногу Хахаха, неверојатно е мојот телефон две години без никогаш да ја затворам апликацијата, без ресетирање на фабриката, без рестартирање, без оштетена батерија, без проблеми од каков било вид? Мислам дека Епл има пакт со суштество од друга планета? зошто е неверојатно тоа што го прават !!!

 22.   Дани dijo

  Она што најмногу ме смее е пријател кој има Галакси С6 и некои од оние кои имаат андроид е што шетате со илјадници Apple чистејќи RAM меморија со четки и луди работи изгледаат како домаќинки тие само ја поминуваат чистејќи секаде Хахаха е повеќе јас мислам дека компанијата го достави со фабричка апликација за чистење на RAM меморија и систем Хахаха умирам ????.

 23.   Хуанфран dijo

  Дојдовте да го критикувате iPhone и да го споредите, треба да извадите 3 различни терминали! СМЕЕЊЕ НА ГЛАС. Да живее објективноста. Овде се вели дека iPhone е најкомпензиран терминал, дека не ни требаат корисници на iOS дека мери 23 сантиметри како вас, андроид луѓето со вашите спецификации, дека нашиот терминал е најбалансиран помеѓу оперативниот систем со перформанси и тој е вистински факт. Исто така, убедете се дека секој корисник на IOS е воодушевен од неговиот мобилен и од тоа како работи, и барате дали Samsung, Sony, HTC, Xiaomi, Lg, да видат што е убиец на IPhone.

  Не станува збор за одење во Ферари или Мерцедес, туку за сигурност, удобност при користење, корисничко искуство, и дека, што и да облечете, нема андроид ниту го има, со неговите цилиони јадра, RAM меморија, екрани одмори се.

  Цена? Истото како iPhone, сигурност или слично. И во рок од 7 месеци по инсталирањето и деинсталирањето на апликациите, доаѓате и споредувате.
  Вие сте исто толку глупави што се обидувате да го одречете постариот.

  Што другите имаат повеќе броеви? Да Која работи полошо? Премногу

  Затоа, држете се до вашиот андроид, луѓето со iOS одлично се снаоѓаат со нашиот iPhone.