Ова се некои од понудите на Steam и Xbox Gold за Црниот петок

Xbox Live

Црниот петок нема да остане само на дежурниот медиумски маркет, време е исто така да погледнеме малку во дигиталната ера и оние од нас кои сакаат да купуваат игри во дигитална верзија. Па, Steam помина малку напред презентирајќи низа интересни понуди за овој викенд. Но, тоа не е сè, дали е тоа Мајкрософт ќе го унапреди Црниот петок за Xbox нудејќи ги понудите од денес и продолжувајќи ги на неколку дена. Затоа, ќе ви разгледаме малку кои се најдобрите алтернативи што можеме да ги најдеме во овој вид дигитални понуди.

Понудите што Valve ги нуди на Steam

Овој викенд можеме да започнеме со Постариот свиток Онлајн, тоа исто како и на PlayStation 4, Може да се игра целосно бесплатно за време на викендот. Или тоа, или купете го со незначителен попуст од 67% на Steam ако на крај нè убеди откако ќе го испробаме, вистината е дека понудата е луксуз.

Од друга страна, ќе имаме понуди во целина целата серија на видео игри на Tomb Raiderза да можете да ги доживеете најдобрите моменти на лов на богатство. Од друга страна, исто така, ќе го имаме Револуција на црви и Армагедон значително намалена.

Црниот петок доаѓа на Xbox Live Gold

Корисниците на Gold Xbox Live сега можат да пристапат до зделките на Black Friday, ви ги оставаме најистакнатите понуди за корисниците на Xbox One:

 • Ковчегот: Изгорена земја - 14,99 €
 • Ковчег: Преживеан еволуиран - 17,50 €
 • Црно знаме на Assassin's Creed IV - 29,99 €
 • Синдикат на Assassin's Creed -16,00 €
 • Златно издание на Assassin's Creed Syndicate - 28,00 €
 • Batman: The Telltale Series - Season Pass (Епизоди 2-5) 16,07 €
 • Battlefield 1 Deluxe Edition - 60,29 €
 • Battlefield 1 Ultimate Edition - 111,99 €
 • Биошок: Колекцијата - 34,99 €
 • Гранични граници: Згодната колекција - 19,80 €
 • Кармагедон: Максимална штета - 20,00 €
 • Опасен голф - 10,00 €
 • Deus Ex: Човештвото поделено - 35,00 €
 • Deus Ex: Mankind Divided - Digital Deluxe Edition - 50,00 €
 • Рели на нечистотија - 28,00 €
 • Безобразно дефинитивно издание - 10,00 €
 • Несреќа: Следи пекол - 8,99 €
 • Doom: Unto the Evil - 8,99 €
 • Умирање светло: Следното - засилено издание - 40,19 €
 • Пакет I со епизода на Интернет DC Universe - 7,50 €
 • Пакет II епизода DC универзум - 7,50 €
 • Пакет III епизода DC универзум - 20,00 €
 • Far Cry Primal - 16,00 €
 • Far Cry Primal - Apex Edition - 18,00 €
 • Стандардно издание на FIFA 17 - 41,99 €
 • FIFA 17 Deluxe Edition - 53,99 €
 • FIFA 17 Super Deluxe Edition - 61,99 €
 • Forza Motorsport 6 Standard Edition - 35,00 €
 • Forza Motorsport 6 Deluxe Edition - 58,49 €
 • Forza Motorsport 6 VIPGold - 5,00 €
 • Духовици - 25,00 €
 • Grand Theft Auto V & Кеш картичка од голема ајкула - 42,50 €
 • Grand Theft Auto V & пакет со готовина од ајкула Megalodon - 58,00 €
 • Пакет готовински картички Grand Theft Auto V & Whale Shark - 43,20 €
 • Расте - 5,00 €
 • Хало: Дигитална колекција на Master Chief - 35,00 €
 • Hyper Light Drifter - 13,99 €
 • Пакет за надградба на Hitman - 25,00 €
 • Hitman Intro Pack - 7,50 €
 • Внатре - 13,99 €
 • Само причина 3 - 23,10 €
 • Just Cause 3 XL Edition - 31,18 €
 • Just Dance 2017 - 35,00 €
 • Спортски ривали на Kinect - 19,80 €
 • Кралство: Нови земји - 10,04 €
 • Lifeивотот е чуден, комплетна сезона (епизоди 1-5) - 6,00 €
 • Лего Јура Светот - 26,79 €
 • Одмаздници на Лего Марвел - 25,00 €
 • Livelock - 13,99 €
 • Madden NFL 17 - 41,99 €
 • Madden NFL 17 Deluxe Edition - 47,99 €
 • Madden NFL 17 Super Deluxe Edition - 59,99 €
 • Мафија 3 - 48,99 €
 • Mafia 3 Deluxe Edition - 58,49 €
 • Mega Man Legacy Collection - 6,00 €
 • Силен број 9 - 8,00 €
 • Minecraft: Режим на приказна - Комплетна сезона (епизоди 1-5) - 14,39 €
 • Minecraft: Режим на приказна - Делукс на сезонски премин (епизоди 2-8) - 20,99 €
 • НБА 2К17 - 48,99 €
 • NBA 2K17 Legend Edition - 58,99 €
 • NBA 2K17 Legend Edition Gold - 65,99 €
 • Некропола - 20,09 €
 • NHL 17 - 41,99 €
 • NHL 17 Deluxe Edition - 53,99 €
 • NHL 17 Super Deluxe Edition - 59,99 €
 • Едно парче: Горење крв - 28,00 €
 • Едно парче што гори крв - златно издание - 47,25 €
 • Премногу зготвено: Гурманско издание - 12,72 €
 • Overwatch: Origins Edition - 41,99 €
 • Oddworld: New 'n' Tasty - 6,50 €
 • Pool Nation FX - 3,63 €
 • Пакет за напојување (2016) - 17,50 €
 • Powerstar Golf - Отклучување на целосна игра - 6,60 €
 • Прототип Пакет за биоопасност - 25,00 €
 • Ретки ривали - 74,99 €
 • Resident Evil Triple Pack - 25,00 €
 • Rise Of The Tomb Raider: 20-годишна прослава - 66,99 €
 • Светци ред IV: реизбран - 4,00 €
 • Светци ред IV: реизбран и излезен од пеколот - 7,50 €
 • Преобликуван комплекс на сенки - 7,50 €
 • Службеник на лигите - 13,39 €
 • Пакет Smite Ultimate God Pack - 20,09 €
 • Песна на длабокото - 7,50 €
 • Состојба на распаѓање: Издание за преживување за една година - 15,00 €
 • Целта е заклучена - 62,99 €
 • Тинејџерски мутанти нинџа желки: Мутанти на Менхетен - 25,00 €
 • Екипажот - 8,25 €
 • Пакетот Partyекбокс Партија 3 -16,74 €
 • Колекција на игри за кажување - 27,50 €
 • The Witcher 3: Wild Hunt - 15,00 €
 • The Witcher 3: Wild Hunt - Blood and Wine - 14,99 €
 • The Witcher 3: Wild Hunt - Hearts of Stone - 7,49 €
 • The Witcher 3: Wild Hunt - издание на играта на годината - 25,00 €
 • Оваа моја војна: Малите - 9,00 €
 • Titanfall Deluxe Edition - 17,99 €
 • Titanfall 2 - 59,99 €
 • Titanfall 2 Deluxe Edition - 41,99 €
 • Виножито шест опсади на Том Кленси - 20,00 €
 • Дивизијата на Том Кленси - 29,99 €
 • Златно издание на Том Кленси - 45,00 €
 • Дефинитивно издание на Tomb Raider - 6,00 €
 • Тракманија Турбо - 16,00 €
 • Испитувања на крвниот змеј - 67,25 €
 • УФЦ 2 - 23,10 €
 • UFC 2 Deluxe Edition - 27,00 €
 • Ultimate Edition (2016) - 40,00 €
 • Долина - 1,99 €
 • Видеобал - 5,00 €
 • Волфенштајн: Старата крв - 6,60 €
 • Волфенштајн: Новиот поредок - 6,60 €
 • WWE 2K17 - 48,99 €
 • Xcom 2 Digital Deluxe Edition - 38,99 €

Затоа, искористете го максимумот, бидејќи подоцна ќе се додадат нови содржини исклучиво за корисниците на Xbox Live Gold што нема да сакате да го пропуштите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.