Ова е новата официјална корица на Galaxy S8

И тоа е неодамна претставениот смартфон на јужнокорејската компанија, преостанува да откриеме дека веќе не знаеме, но дали остануваат да се видат детали, како што е официјалниот случај во овој случај. Во овој случај, мора да кажеме дека станува збор за нешто чуден случај, а компанијата сакаше да го заштити уредот, но без целосно покривање на уредот. Резултатот е оваа обвивка во два дела што ги имаме на овие редови и дека навистина можеме да кажеме дека е нешто чудно и покрај тоа што се чини дека ги штити аглите на уредот доста добро без да изгуби ништо од екранот.

Предниот дел на уредот со овие куќишта на Samsung е навистина добар, бидејќи не губиме ниту еден екран на уредот како што можете да видите на двете долни слики на екранот:

Се разбира, дизајнот од задната страна е навистина чуден и според мое лично мислење е доста грд за терминал со дизајн добар како оној што го има овој Galaxy S8. Нема многу податоци за достапноста и цената на овие „нови“ корици, но може да се појави во продажба за околу 20 американски долари истиот ден на лансирање службено лице за уредот. Секогаш имаме можност да ги купиме нормалните корици што ги има и во официјалната продавница.

Овие случаи веќе може да се видат директно на официјалната веб-страница на компанијата Самсунг. Во овој случај, секогаш ни изгледа добро што додатоците се претставени во форма на слушалки, подлоги или навлаки за овие уреди иако можеби ги сакаме повеќе или помалку, тие се исто така важни во однос на придобивките за самата компанија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.