Така се и фотографиите за печатот на новите Meizu M5s

Meizu ја следи својата работа и веќе имаме неколку протекувања на неговите следни уреди, во овој случај станува збор за нови протечени слики на моделот Mi5s, некои фотографии кои по изглед би можеле совршено да бидат слики што треба да се користат во медиумите како реклама за новиот уред.

Пред неколку недели на внатрешни детали и цена на овој уред Meizu, кој се чини дека е подготвен за продажба, сега фотографиите што го прикажуваат надворешниот изглед на терминалот потврдуваат дека тој наскоро би можел да биде претставен, дури и порано отколку што многумина мислат бидејќи во овој тип на уреди презентациите се „експресни“ во неговата родна Кина.

Сега она што го имаме се овие слики надворешна завршница:

Несомнено, паметниот телефон е комплетно завршен и со сите детали, па затоа не сметаме дека презентацијата на овој нов Meizu M5s ќе трае предолго, од кои потенцираме многу работен аспект, како и различните модели на компанијата и прилично ценовно, нешто помалку од 150 евра за промена.

Останува да видиме дали овој нов модел на Meizu Mi5s конечно пристигнува на шпанската мрежа или првично останува исклучиво во Азија, бидејќи не би бил првиот модел на фирмата што останува некое време во својата земја да стигне до Останатите земји каде што имаат официјална продажба (како што е Шпанија) исфрлени во позадина за подоцна да се пласираат на пазарот. Добрата работа кај Meizu е токму тоа што маркетингот на неговата опрема се нуди со целосна гаранција во Шпанија и ова обично го одложува нивното официјално пристигнување.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.