Xperia X Performance е еднаков на HTC 10 и Galaxy S7 Edge во делот за камерата

xperia-x-перформанси

Исчезнувањето на опсегот Z на Sony изненади многу корисници, бидејќи тоа беше најголемиот асортиман на јапонската компанија на пазарот за паметни телефони. За да се обиде да го надомести ова исчезнување, Сони ја лансираше серијата Xperia, лансираше неколку телефони што би можеле да ги вклучиме во различни опсези, но никој не дојде да го замени највисокиот опсег на паметни телефони. Една од главните причини за напуштање на овој опсег беше ниската продажба што оваа палета ја имаше во последните години, и покрај тоа што беа одлични уреди.

Еден од аспектите каде Sony секогаш се истакнуваше во опсегот Z, беше во делот за камерата и се чини дека во новата палета на Sony X успеа да се надмине себеси и успеа да ја постигне истата функција што претходно ја постигнаа HTC 10 и Samsung Galaxy S7 Edge, со 88 поени. Sony отсекогаш бил еден од водечките производители на фотоапарати за паметни телефони, иако тие не секогаш ги користеле најдобрите на своите уреди.

Според тестот што го изврши DxOMark, перформансите што ги нуди камерата Xperia Performance се едноставно спектакуларни кога станува збор за фотографирање и снимање видеа, делумно благодарение на брзината на одговор што ни ја нуди и слабата осветленост што е потребна за правење добри фотографии, ахиловата точка на повеќето терминали на пазарот.

Xperia X Performance многу се истакнува во однос на квалитетот на фотоапаратот ако го споредиме со ривалите од истиот опсег каде што стои и е во состојба да одговара на резултатот на најдобрите фотоапарати за паметни телефони на денешницата, како што се HTC 10 и Samsung Galaxy S7 Edge. Најновите гласини што ни доаѓаат од Сони потврдуваат дека јапонската компанија би можела да има намера да се врати на врвните мобилни терминали за неколку месеци, лансирајќи ја она што би била замена за Xperia Z5.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.